Maryensztadt Gwiazda Północy
Maryensztadt Gwiazda Północy
Maryensztadt Gwiazda Północy
% alk. 10.1
Blg 26.0
5905669542708addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Maryensztadt.
Piwo w stylu Imperialny Porter Bałtycki, którego smak i aromat podkręciliśmy wędzonym słodem oraz dodatkiem wędzonej śliwki i suszonej figi. Ciemne, złożone, zbalansowane i treściwe.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słody jęczmienne, wędzone śliwki i suszone figi, chmiel, drożdże.
Polecane do potraw: czekolada, wołowina.
Polecana temperatura serwowania to 12-16°C.
Dodał: Barcelonismo - 2018-03-12 13:19:45

oceny Oceny

Użytkownicy 8,71 / ilość: 14
Goście 9 / ilość: 13
średnia 8,85/10 / ilość: 27

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
luke123
starstarstarstarstar

2019-12-26 11:09:59
Data rozlewu 11.01.2019

Wygląd: Barwa bardzo ciemnobrązowa. Piwo jest gęste. Piana beżowa, głównie średnio pęcherzykowa, dosyć niska, ale utrzymująca się i pozostawiająca lacing.

Aromat: Po otwarciu butelki buchnęło wędzonką i wędzoną śliwką i to jest pierwszy plan w aromacie. Czuć też figi. Lekka paloność, może trochę kawa i czekolada. Ale głównie ta wędzonka.

Smak: Pełne, bardzo ułożone i delikatnie. Bardzo dużo wędzonki w smaku. Jest śliwka i figa. Kawa i czekolada, chociaż chyba bardziej czekolada i to mleczna, która się z czasem coraz bardziej uwalnia i uwyraźnia. Piwo jest subtelne i bardzo gładkie. Słodkie od słodu i dodatków, ale nie męczące słodyczą. Goryczka palona, ale dość niska, nie przebija się. Z kolejnymi łykami coraz mniej wędzonki, a coraz więcej czekolady i moooże delikatna kwaskowatość. A i alkohol, ten jest absolutnie ukryty!

Noooo, dla mnie sztos! Naprawdę sztos! Chapeau bas, Maryensztadt!
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-09-25 22:19:47
Mocna wędzoność w aromacie, śliwki, jest trochę nut aptekarskich. W smaku po pierwszym łyku sporo słodyczy, za dużo, nie ratuje tego minimalna kwasowość a dalej konkretny, wędzony finisz, który długo się utrzymuje na podniebieniu. Alkohol wysoki i praktycznie nie wyczuwalny, no może trochę ogrzewa przełyk ale to pewnym czasie. Niezły ten porter, chociaż ta wędzoność trochę ukradła nuty porterowe.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-06-10 21:28:40
Oko: czerń. Piana beżowa niska, niezbyt trwała, zostawia solidny ślad na szkle.
Nos: z butelki początkowo dominacja nuty wędzonej typu torfowej ? bandaże, spalone kable, oraz w tle wędzona śliwka, na dość dalekim planie nuty porteru bałtyckiego. Ze szkła charakter bardziej zbalansowany, ale nadal nuty wędzone są na pierwszym planie, bardziej typu ogniskowego, do tego suszone owoce, kawa espresso, gorzka czekolada i pumpernikiel. Zero nuty alkoholowej.
Smak: gęste, słodkie, likierowe, złożone, do tego lekkie w odbiorze, zero alkoholu. Sztos. Słodycz od słodów podkręcona figą, dalej wędzonka, śliwka wędzona i inne suszone owoce w polewie kakaowo-czekoladowej, ale finisz należy do figi, do tego kwaskowość i trochę goryczki palonej, ale nie daje rady przełamać odczucia słodyczy, wędzonka osadza się na podniebieniu. Trochę brakuje goryczki palonej i chmielowej, które skontrowałoby na finiszu skąd inąd znakomitą słodycz figi. Po pewnym czasie przyjemne grzanie w gardło i tyle jeżeli chodzi o alkohol. Z czasem narasta kwaskowość, która ładnie kontrastuje z odczuciem słodyczy. Znakomity porter bałtycki z dodatkami, do ideału brakuje goryczki, ale i tak jest to sztos.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-05-12 00:00:48
Najslodszy porter jaki piłem. Ratuje go śliwka i dobrze ukryty alkohol...
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010