Maryensztadt Grodzisz
Maryensztadt Grodzisz
Maryensztadt Grodzisz
% alk. 3.0
Blg 7.7
5905669542180addbarcode

Uwarzone przez Browar Maryensztadt.
Piwo inspirowane stylem Grodziskie, jedynym całkowicie polskim stylem, produkowanym w Wielkopolsce, którego tradycje sięgają najprawdopodobniej czasu średniowiecza. Klasyczne, lekkie, mocno musujące piwo na bazie słodu pszenicznego, wędzonego dębem.
Chmiel: Marynka.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2018-11-07 12:48:49

oceny Oceny

Użytkownicy 5,92 / ilość: 12
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia6,29 / ilość: 14

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2023-05-29 23:19:42
Słabe. Raczej mija sie ze stylem. Takie rozcienczone, nagazowane marcowe.
Nie polecam.
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-05-18 23:59:14
Piana po 5 sekundach znika w aromacie czuc wedzonke wyraznie w smaku rowniez lecz nie jest taka wyrazna zdecydowanie zbyt niskie wysycenie goryczki zadnej lekko kwaskowe szynka na finiszu ogulnie slabo.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-04-20 17:13:46
Piana biała, drobnoziarnista, ładnie gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca trwały i interesujący lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, stosunkowo mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty wędzonej dębiny, czyli, ponadto ciut zbożowych klimatów podbudowa słodowa, nie są to jednak jakieś wyraźne wonie. W smaku podobnie gazowana, słodowa woda z subtelnym wędzonym finiszem i lekką kontrą kwaskową, goryczka zerowa, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Maryensztadt, etykieta w żółto-czarnej kolorystyce, klasycznie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 31.10.2019. Zdaję sobie sprawę, że Grodzisz nie jest mocno treściwym stylem, bo trudno żeby takie było przy ekstrakcie około 8%. Ale Maryensztadt z wodnistością trochę przesadził, charakterystyczna dla stylu wędzonka jest tylko momentalnym finiszem, przez chwilę wyczuwalnym na podniebieniu. Przeciętnej jakości Grodzisz, chyba jeden ze słabszych piw w tym stylu na rynku, a szkoda, bo słody wędzone debem potrafią nadać piwu naprawdę ciekawy efekt. Ode mnie tym razem 5.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Januszek
starstarstarstarstar
2020-08-20 23:38:26
Piję je właśnie. Dojrzało sobie nieco, bo już ponad rok po terminie ;) Mimo to bez wad zepsucia. Rzeczywiście jest wodniste, polecałbym osobom, które dopiero zaczynają obcować z grodziszem. Wędzonka ich nie zabije.
awatar
Student
starstarstarstarstar

2019-02-11 13:22:24
Niestety jestem rozczarowany. Piwo jest podobne do grodziskiego, ale niestety wszystko jest tylko podobne. Piana średnia, mogłoby być bardziej wysycone. Piwo słomowe, umiarkowanie przejrzyste ale nie klarowne. W zapachu czuć wędzoną szynkę. To dobry kierunek, ale to jednak nie do końca to. W smaku ponownie, najpierw przyjemnie lekkie, ale wędzona szynka na finiszu psuje efekt. Miał być wędzony słód, a nie wędzona szynka. Generalnie piwo nie jest złe, ale... mnie rozczarowało.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 4, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.