Maryensztadt Belgijka Na Trzecim
Maryensztadt Belgijka Na Trzecim
Maryensztadt Belgijka Na Trzecim
% alk. 10.5
Blg 22.0
5905669542531addbarcode

Uwarzone przez Browar Maryensztadt.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słody jęczmienne, cukier kandyzowany, chmiel, drożdże.
Dostępne w butelkach 0,33l
Dodał: Barcelonismo - 2018-04-22 07:23:30

oceny Oceny

Użytkownicy 6,2 / ilość: 5
Goście 8 / ilość: 3
średnia 6,88/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-11-11 02:35:37
Wygląd: dyskwalifikujący jak na tripla, barwa miedziana, tak to dubel może wyglądać, delikatne zmętnienie, piana niemal beżowa, ok lacing
Zapach: prawie nie pachnie, głównie alkohol, poza tym karmel i jakaś konfitura, chyba z jabłek
Smak: butelkowane w grudniu 2017, więc alkohol powinien się ułożyć, a jest potwornie alkoholowe, pite po triplu, który w teorii miał dwa plato mniej i był osfermentowany niemal do zera, a jednak alkoholu nie było tak czuć. Słodkie, jabłkowe, czerwone jabłka, a raczej konfitura jabłkowa, bo daje też mocno karmelem i topionym masłem, fenolowość zerowa tak jak w zapachu. Jakby było choć odrobinę fenolowe to mogłoby udawać strong ale (niekoniecznie golden) z karmelem, a tak to bardziej przypomina karmelowego strong lagera. Piwo z kategorii: okrutnik. Obok tripla to nie stało, obok dowolnego belgijskiego piwa również, zresztą nie stało obok żadnego dobrego piwa.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 2, wygląd: 3 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-04-04 18:20:03
Piana nie do końca biała drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, dość powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, stosunkowo mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu wyraźne nuty pszeniczne to znaczy goździki, banany oraz drożdże, przyprawowe belgijskie aromaty, trochę karmelu, po ogrzaniu ujawniają się alkoholowe wonie. W smaku alkohol wyczuwalny już zdecydowanie bardziej, gryzie w podniebienie, dobra kontra słodowa słodowa, mocna drożdżowość, belgijskie przyprawy i goździki dominują na kubkach smakowych, goryczka adekwatna do stylu, nie najgorsza kontra kwaskowa, winne i wytrawne akcenty, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Maryensztadt, etykieta w fioletowej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Data rozlewu 27.12.2017. Degustowane niedługo po triplu od Karmeliete także jest pewne odniesienie. Tripel od browaru Maryensztadt ma podłoże zdecydowanie alkoholowe, który w tym przypadku jest słabo ukryty. Piwo jest słodkie o profilu wyraźnie goździkowym i przyprawowym, lekko wytrawne, mocno degustacyjne, rozgrzewające przełyk. Udany wyrób, choć w mojej opinii za bardzo przeciągnięty w stronę słodyczy i alkoholu... 7 powinno być adekwatną oceną, solidnie bez szaleństw.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010