Maryensztadt #1 Projekt 30
Maryensztadt #1 Projekt 30
Maryensztadt #1 Projekt 30
% alk. 9.0
Blg 29.3
5905669542296addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Maryensztadt.
Projekt 30 to seria piw, przy warzeniu których staramy się osiągnąć 30 plato. To piwa szlachetnych stylów, uwarzone na bazie starannie dobranych surowców. Wszystkie poddajemy badaniom laboratoryjnym, tak, aby w opisie zamieszczać rzeczywiste plato i zawartość alkoholu.
Ich wyjątkowość oparta jest na niepowtarzalności, każde piwo to tylko jedna warka, więc ten kto po nie sięgnie staje się częścią historii naszego browaru.
Piwa Projektu 30 wyróżnia także opakowanie i szata graficzna, która odbiega od dotychczas prezentowanej. Ideą tego odstępstwa jest wyjątkowość i niepowtarzalność Projektu 30, dlatego również nazwy zastąpiliśmy numerami, odpowiadającymi poszczególnym stylom.
Dla nas to wyjątkowy i przełomowy projekt, a jego efektem chcemy podzielić się z Wami.
Jest to Imperialny Porter Bałtycki.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Premiera piwa odbyła się 21 stycznia 2017 roku w Międzynarodowy Dzień Porteru Bałtyckiego.
Dodał: Barcelonismo - 2017-01-26 21:03:55

oceny Oceny

Użytkownicy 8,75 / ilość: 4
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia 8,67/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-04-09 20:11:10
Piana praktycznie żadna, beżowa drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, następstwem czego brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, stosunkowo klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, palone oraz miodowe akcenty, suszone owoce, kawa wraz z deserową czekoladą, czuć, że jest to produkt wytrawny, degustacyjny. W smaku niesamowicie słodkie, gęste i oleiste, chyba nie spodziewałem się aż takiej miodowej słodyczy połączonej z wonią suszonych owoców, świetnie zamaskowany alkohol wyraźnie jednak rozgrzewający przełyk, finisz karmelowy z subtelną paloną nutką, goryczka adekwatna do stylu, lekka kontra kwaskowa, multum ciała, wysycenie na niskim poziomie praktycznie bez. Otwarcie z eleganckim korkiem, nietypowa butelka stylowo oklejona z dodatkowo doczepionymi karteczkami informującymi o przymiotach tego piwa i tak u mnie nie 9 a 10,5% woltażu. Data rozlewu 20.01.2017. Leżakowałem bagatela ponad 3 lata, dłuższy leżak raczej nie miał sensu. Bardziej niż imperialny porter bałtycki piwo przypomina mi Barley Winea jest w opór wytrawnie słodkie, miodowe z wyraźnym akcentem suszonych owoców. Gęste, pełne, wyklejające podniebienie i rozgrzewające przełyk. Wybitnie degustacyjne, doznania smakowe niecodzienne, ale ta słodycz... no ciut przeciągnięta i tylko dlatego wystawiam 8 z plusem a nie 9 gdyż piwo jest arcyciekawe. Brawo Maryensztadt, warto było tyle czekać.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
dermalamor
starstarstar

2017-03-08 00:27:46
Gęste, bardzo treściwe, słodkie. Aromat najprzedniejszego kwasu chlebowego i wyraźny pumpernikiel. Podobnie w smaku. Wysycenie słabe, idealne jak na porter. Imperialny w rzeczy samej, ale czy bałtycki? Nie wiem. Wiem za to, że zdecydowanie genialne piwo i ląduje w ulubionych. Tyle że nie będzie już okazji powtórzyć tych doznań smakowych.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2017-02-02 20:26:22
Wersja lana próbowana wraz z Imperium Prunum i Bałtyk Adriatyk z Pinty. Znakomite, słodkie i bardzo gęste piwo. Ciężkie i wyraziste, z ciężkim do opisania owocowym posmakiem. Zapamiętam je na długo, jeżeli będzie możliwość to z pewnością zakupię butelkę.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010