Manufaktura Piwna Russian Imperial Stout
Manufaktura Piwna Russian Imperial Stout
Manufaktura Piwna Russian Imperial Stout
% alk. 10.0
Blg 25.0
5902705002219addbarcode
ulubione: 6
cena: 14 zł

Uwarzone przez Browar Jabłonowo.

Piwo ciemne, pasteryzowane, leżakowane 9 miesięcy
Składniki: woda, słody jęczmienne (pale ale, monachijski, karmelowy, palony), słód pszeniczny karmelowy, żyto, cukier, chmiel (Marynka, Northern Brewer), drożdże
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Barcelonismo - 2018-12-14 16:03:10

oceny Oceny

Użytkownicy 7,73 / ilość: 22
Goście 8,43 / ilość: 7
średnia 7,9/10 / ilość: 29

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-12-26 02:24:48
Wygląd: barwa ciemno brunatna, ale przy nalewaniu z butelki widać, że to nie jest mega ciemne piwo, ok piana i lacing
Zapach: ma 4 m-ce terminu, ale wciąż mocno czuć chmiel, zielisty, żywiczny, ziołowy, poza tym karmel, mleczna czekolada, pumpernikiel, pienik, kawa zbożowa
Smak: gdybym go pił w ciemno, to chyba bym powiedział, że to imperialny porter bałtycki, piwo bardzo pełne, wyklejające, słodkie, ale jednak dominują nuty porterowe: karmelowe, piernikowe, melanoidynowe, jedyne co skłaniałoby mnie w stronę RISa to mocna chmielowość, żywiczna, ale wyleżakowanym jej dużo nie będzie, wysoka też goryczka, ale i porter z Żywca bywa mocno goryczkowy. Sporo się tutaj dzieje, jest sporo orzecha, mleczność i mleczna czekolada idąca w stronę w jakiegoś deseru, pralin, sherry, rodzynka, malaga, nawet śliwka, może to już kwestia utlenienia, bo do terminu niedługo. Alkohol już nieźle ułożony, a będzie jeszcze lepiej. Ten przechył w stronę bałtyka można traktować jako niestylowość, ale samo piwo się mocno broni i ma predyspozycje do leżakowania, spodziewałem się naprawdę czegoś złego, a kładzie na łopatki bałtyki, z którymi było pite. No akurat problem Jablonowa to to, że robi totalnie niestylowe piwa, ale te czasem się bronią, a czasem nie ;)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Ekterion
starstarstarstar

2019-11-02 17:45:58
Piwo bez piany, czarne i średnie i nieco ostre. Nie zmienia się wraz z kolejnymi łykami. Typowa, risowa podstawa tyle że ostra i nic więcej, brak dodatkowych nut. Dla mnie zbyt nudne.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-07-18 13:36:05
Barwa czarna niczym smoła , piana mocno beżowa , niska , niezbyt trwała i zostawia jako taki lacing. W aromacie mocarz , mocno palone , gorzka czekolada , mega przyjemny aromat. Delikatnie czuć alko , ale ogólnie bardzo dobrze. W smaku palone dalej , gorzkie , gorzka czekolada , gęste , nisko nagazowane , pełne i oleiste w ustach. Idealne do sączenia w zimne lipcowe wieczory xD. Jeden z lepszych klasycznych risów jakie pilem bez udziału beczki po czymś. Delikatnie rozgrzewa , mogło jeszcze trochę poleżeć ale i tak jestem bardzo zadowolony , bardzo dobre piwo bez dwóch zdań , warka do 30.04.2020
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-07-16 13:31:19
Jeśli ktoś się zastanawia jak mógłby smakować koncernowy RIS - oto odpowiedź. Słodkie, mało wyraziste, płaskie piwo o nijakim aromacie wyrobów czekoladopodobnych, kawy.
W smaku zaś troszkę owocowe, z nutą zielonego jabłka, młodego piwa (pomimo 9 miesięcy leżakowania jak można przeczytać na butelce). Goryczka żadna.
Piwo pomimo słodyczy i palono kawowego smaku i aromatu praktycznie pozbawione charakteru. Pozbawione czegokolwiek. Smaków i aromatów trzeba się doszukiwać, a to nie o to w tym stylu chodzi.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010