Manufaktura Piwna Porter 9
Manufaktura Piwna Porter 9
Manufaktura Piwna Porter 9
% alk. 9.9
Blg 25.0
IBU 33
brak koduaddbarcode

Pierwszy porter w naszej ofercie. Pierwszy a więc pieczołowicie warzony, długo leżakowany (9 miesięcy), dopieszczony.

Znawcy cenią Manufakturę Piwną za kultywowanie tradycyjnej sztuki piwowarskiej. Z pasją tworzymy unikalne piwa, a także przywracamy do życia starodawne receptury - arcydzieła smaku pochodzące z najsłynniejszych krain piwnych. Szlachetne. Znakomite, jak ten Porter. Porter. Piwo wręcz aksamitne. W smaku niemal dotykalne. Treściwe. Mocno rasowe. Przepych aromatów suszonych owoców. Charakterystyczna goryczka otulona bogatą kompozycją słodów. Głęboko ciemne. Niefiltrowane. Długo i cierpliwie leżakowane.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Monachijski, Pilzneński, Wiedeński, Karmelowy, słód żytni (palony);dodatki: cukier; chmiel: Aurora, Sybilla; drożdże.
Dostępne w butelce bezzwrotnej o pojemności 500 ml.
Dodał: rogullo - 2017-02-07 18:11:13

oceny Oceny

Użytkownicy 7,42 / ilość: 12
Goście 7 / ilość: 7
średnia 7,26/10 / ilość: 19

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
tleix
starstarstarstarstar

2017-11-13 11:17:54
Co do tych 9 miesięcy leżakowania to wypada uwierzyć na słowo, piana niezbyt obfita, szybko opadająca bez śladu, ciecz gęsta, głęboki brąz, aromaty palonki uwalniają się wolno ale konsekwentnie towarzyszą degustacji do końca. Smak - tutaj długo trwało zanim sobie przypomniałem co mi to przypomina a przypomina mi (w warstwie zapachowej również) przypalony dżem śliwkowy i to jest to samo co koneserzy nut whiskowych zwykli nazywać palonymi kablami. Rzadkość albo po raz pierwszy spotkałem się z czymś tak intensywnym w porterze (in plus) choć nie polecam pić przed snem (piwo jest ciężkie) dodam jeszcze że piwo jest dość słodkie (tez na plus w kontekście bardzo znacznej paloności).
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-09-05 00:42:26
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, widocznego lacingu tutaj nie doświadczymy. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nie do końca przejrzyste i klarowne, nieznacznie zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, czekoladowe i kawowe, palone akcenty, po ogrzaniu minimalnie wyczuwalna alkoholowa woń, ciemne klimaty jak najbardziej zachowane. W smaku słodziutkie karmelowe, mniej kawowe bardziej czekoladowe, interesująca kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, tutaj alkohol jak na taki woltaż świetnie zamaskowany, treściwe, choć czuć pewien niedosyt, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Jabłonowo, etykieta w czarnej kolorystyce, graficznie minimalistyka, w miarę dobrze opisana. Warka 01.08.2017. Także pite ponad miesiąc po terminie, leżakowane około roku. Brakuje mi trochę ciałka, nie wiem czy dłuższe leżakowanie coś by dało. Słodki, deserowy porter o profilu wyraźnie karmelowym z domieszką kawy i czekolady, mało wytrawny. Po tym leżaku nie spodziewałem się cudów, mimo to nie jestem zawiedziony, wybitnie deserowy porter z przyjemnym posmakami, choć w mojej opinii zbyt wodnisty i za mało treściwy, duży plus za niewyczuwalny alkohol, minus za przytłoczenie smaku karmelem. Wart poleżakowania i spróbowania wyrób od Jabłonowa, jak dla mnie na 7 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-07-23 15:46:33
Zapach : czekolada , kawa , śliwka z wiśnią , śliwka jakby wędzona jeszcze

Smak : bardzo gładkie , typowy posmak dla dobrych porterów czyli kawowo-czekoladowy z śliwką węgierką , taką jakby wędzoną trochę , bardzo przyjemnie rozgrzewający alkohol , nie spirytusowy a taki przyjemny posmak alkoholu.

Super porter w dobrej cenie , konsystencja bardzo dobra , nie ma się do czego przyczepić oby więcej tak klasycznych i poprawnych w stylu porterów.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-07-06 22:47:42
Wygląd: kolor niemal czarny, nieprzejrzyste, już przy nalewaniu widać konsystencję kisielowatą, zapewne od słodu żytniego, piana beżowa, jest śliczna, potężna i drobna jednocześnie
Zapach: Już po otwarciu pachnie z daleka czekoladą, do tego kawa zbożowa, mocne nuty melanoidynowe, karmel i sporo owoców, ciemnych suszonych i świeżych, ale raczej czerwonych, dużo lukrecji i odrobina maggi,
Smak: jest wyklejające, gładkie, ale niezbyt pełne jak na porter, więc to zasługa żyta, taka sztuczka Jabłonowa, nigdzie nie podano ekstraktu, bo podejrzewam, że jest mocno odfermentowane i alkohol mocno w nim czuć, czuć też i dobry alkohol, czyl i jakieś porto, bardzo dużo tu czekolady, mlecznej, kawa ze śmietanką, jakieś cappuccino, sporo lukrecji z nutą maggi (nieprzegiętą), pumpernikiel, spieczona skórka chleba, ale tak mocno spieczona, karmel, owoce: wiśnia, śliwka (świeża), może i porzeczka. Goryczka alkoholowa, wysycenie niskie i pasuje, jest słodkawe, choć podejrzewam, że od dosłodzenia. Ostre piwo, nieułożone, alkoholowe, ma potencjał do starzenia, ale należy się spodziewać sporo maggi, więc jak kto lubi. Niemniej niezłe piwo
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010