zamknij Zostań patronem na patronite
Manufaktura Piwna Obi-Bock
Manufaktura Piwna Obi-Bock
Manufaktura Piwna Obi-Bock
% alk. 7.9
Blg 18.0
5902705002080addbarcode
cena: 4,49 zł


Piwo uwarzone na zlecenie Jeronimo Martins Polska SA przez Browar Jabłonowo. Do zakupienia jedynie w sklepach sieci handlowej Biedronka.

Ciemne piwo uwarzone z sześciu gatunków słodów jęczmiennych o wysokiej zawartości alkoholu, bardzo bogate w smaku, o wykwintnej złożonej słodyczy i trafnie dobranej goryczce chmielowej. Wyborne do deserów w szczególności czekoladowych.

Piwo ciemne, pasteryzowane
Składniki: woda, słody jęczmienne, chmiel
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: Piwosz92 - 2019-02-07 07:53:22

oceny Oceny

Użytkownicy 5,92 / ilość: 12
Goście 7,25 / ilość: 4
średnia 6,25/10 / ilość: 16

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
szab12
starstarstarstarstar

2019-02-17 16:29:22
Piana szybko opadająca, zapach biszkoptowy. Kolor rubinowy. W smaku słód, biszkopt, pieczywo, karmel. Alkohol ukryty, wychodzi po kilku łykach. Piwo naprawdę smaczne, w cenie 4,49 zł w Biedronce. Jeśli chodzi o styl to raczej parametry zbliżają go do podwójnego koźlaka....
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
SoupDog
starstarstarstarstar

2019-02-12 21:32:52
Piana początkowo gruba na ok. 6 mm, później zmniejsza się do 2 mm i taka utrzymuje siędo końca. Delikatny lacing pojawia się po przechyleniu szklanki.

Zapach na początku nieciekawy, trochę diacetylu. Kiedy piwo postoi w szklance, pojawia się aromat orzechowo-ziołowo-alkoholowy, ale alkohol jest delikatny. Dopiero później czuć go w głowie.

Smak - lekki orzech i palony jęczmień oraz słodycz. Dziwnie dużo słodyczy, a prawie wcale goryczy. Coś między ciemnym, karmelowym lagerem i koźlakiem.

Generalnie nie jest źle, jest to bez wątpienia koźlak, ale delikatny w smaku, mało wyrazisty, ma za mało goryczy, a za dużo wspomnianej słodyczy. Gdyby nie to, dałbym może 9 punktów.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-02-10 22:13:36
Piana praktycznie zerowa, nie do końca biała, drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu następstwem. Barwa jaśniejsza rubinowa, ładnie klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty karmelowe, pieczona skórka chlebowa, garść suszonych owoców, po ogrzaniu ujawnia się subtelna alkoholowa woń, podbudowa słodowa. W smaku dość wodniste, na pierwszym planie zdecydowanie karmel, dalej długo długo nic, coś z chlebowych posmaków połączonych z iluzją suszonych owoców, alkohol uwydatnia się już bardziej, goryczka znikoma, słaba kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Jabłonowo, etykieta z humorystyczną grafiką, ubogo opisana. Warka 14.08.2019. Mało treściwy bock o słusznym woltażu, w smaku praktycznie sam karmel, reszta komponentów na granicy autosugestii, dodatkowo po ogrzaniu załącza się alkoholowa nuta, która nieco obniża pijalność. Niestety za tej jakości wyrób jestem w stanie dać maksymalnie 6 z minusem , a szkoda...
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Gulek
starstarstarstarstar

2019-02-10 09:41:09
Bardzo ciekawe piwo i świetnie pijalne, jednak nie jest to typowy Bock. Zdecydowanie brakuje mu ciała. Daję ocenę bardzo wysoką, gdyż nie jest to mój ulubiony gatunek piwa i nie męczyłem się go pijąc a wręcz na odwrót, nie mniej jednak fani Bock'a mogą być rozczarowani.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010