Mały Kurek Biała Dama
Mały Kurek Biała Dama
Mały Kurek Biała Dama
% alk. 5.0
Blg 12.5
IBU 22
brak koduaddbarcode

Debiutanckie piwo browaru kontraktowego Mały Kurek, który swoją działalność rozpoczął na początku roku 2015. Założycielami browaru są piwowarzy domowi, Katarzyna Mały i Bogumił Kurek, jak widać nazwiska założycieli utworzyły nazwę browaru. Ich piwa warzone są w browarze restauracyjnym Słociak z miejscowości Sławice koło Opola.

Biała Dama to piwo górnej fermentacji, niepasteryzowane i niefiltrowane w stylu Witbier.
Biała Dama zeszła dziś z obrazu. Białej Damie zachciało się pić. Nie znikała dotąd ani razu, teraz jednak zapragnęła się napić i żyć. Ona pójdzie dziś wieczorem na godzinę, może i na dwie, gdzieś na spacer, już tryska humorem. Będzie tańczyć i będzie tego dobrego witbiera pić. Kiedy nad ranem do obrazu powróci i zastygnie tak jak malarz chciał, nudną pozę znowu nocą rzuci, jak kopciuszek pobiegnie na bal.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Pszeniczny; dodatki: płatki pszenne, owsiane błyskawiczne, kolendra, curacao, suszona skórka z cytryny; chmiele: Citra, Mosaic; drożdże: Brewferm Blanche.
Polecana temperatura spożywania podana na etykiecie to przedział 10-12°C.
Dodał: Stacher93 - 2015-05-09 09:33:29

oceny Oceny

Użytkownicy 6,33 / ilość: 3
Goście 5,5 / ilość: 2
średnia6 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-03-22 18:55:36
Barwa jasno-żółta, zmętniona wyraźnie, nieprzejrzysta.Piana biała, bardzo skąpa, jej wysokość to centymetr tuż po nalaniu.Formują ją drobne pęcherze, po chwili zostaje jedynie obwódka i śladowe szumowiny na środku.Aromat umiarkowanie-wyraźny.Mocno kwaskowy, z nutami skórki cytrynowej, drożdżami i kolendrą.Całkiem przyjemny, w tle minimalne akcenty tropikalne i cytrusowe.W smaku ponownie kwaskowe, z niskik nasyceniem, co przy tym gatunku jest wadą.Pierwsze skrzypce gra mieszanka kolendry i skórki cytrusowej.Dalej czuć delikatny posmak drożdżowy, finisz w postaci dość wyraźniej jak na gatunek goryczki o tropikalno cytrusowym profilu.Goryczka ta trzyma się całkiem długo.Ciekawa wariacja na temat Wietbiera, przypadło mi do gustu bo było mocno kwaskowe i cytrusowe.Faktycznie niskie nasycenie w tym piwie to duża wada, która również odbiła się na bardzo słabej, chwilowej pianie.Mimo wszystko piwo oceniam pozytywnie, dwa całkiem fajne debiuty Małego Kurka.W tym wypadku etykieta dużo ładniejsza, rzucająca się w oczy.Niestety po raz drugi dość długa, i beznadziejna historyjka po boku etykiety.Moje zdanie jest takie na temat tzw. morskich opowieści.Jeżeli nie mamy fajnego pomysłu, to lepiej nic nie pisać, niż pisać naciągane, puste wierszyki ze słabymi rymami.Piwo warte polecenia, jeżeli ktoś lubi kwaskowe klimaty.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.