Malastrana Original Pils
Malastrana Original Pils
Malastrana Original Pils
% alk. 4.7
IBU 33
8594007310924addbarcode
ulubione: 1

Zdecydowany i zrównoważony, zazwyczaj chmielowy posmak, gęsta i zwarta pianka sprawiają, że piwo to jest wyjątkowe wśród czeskich Pilsów, chmiel 100% Saaz, bez jakichkolwiek ekstraktów.
Potrójne warzenie, dziesięć dni fermentacji w kadzi fermentacyjnej, sześć tygodni dojrzewania w zbiornikach poziomych, dotrzymując ścisłych zasad produkcji.
Dodał: reksu_one - 2021-01-07 15:10:21

oceny Oceny

Użytkownicy 6,27 / ilość: 11
Goście 8 / ilość: 1
średnia6,42 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Grisza44
starstarstarstarstar
2024-05-31 03:25:45
Piwerko z datą 25.09.24
Wygląd: Piana wyraźna, ale szybko schodzi. Zostaje kożuszek i obrączka, lejsing nawet wyraźny. Klarowne. Złote, sok jablkowy. Nawet lekko ciemnozłoty. Po agresywnym dolaniu piana w stylu szamponu bambino. Ale dalej dość szybko schodzi.
Aromat: Aromat intensywny. Utlenione. Karmelowe, miodowe. Po zamieszaniu karmel z jakąś żywicznośćią. Ale ten karmel na pierwszym planie i bardzo intensywny, chociaż nie jakiś zbyt mocny. Jest jakaś delikatna żywiczność. Jest lekka świeżość, ale głównie karmelowo/miodowe, jednak nie w najgorszym wydaniu.
Smak: Wysycenie niskie. Od razu uderza goryczka, trawiasta, delikatnie łodygowa. Nie trzyma się w posmaku najdłużej, nie jest nieprzyjemna, ale wyraźna. Ciało pszenne, w stylu chleba tostowego, białego, ale nie jest specjalnie najpełniejsze. Wyraźnie kontruje je goryczka, intensywna, odczuwalna. Finisz goryczkowy, wyraźny, ale nieprzesadnie. Średnio pijalne przez wyraźną goryczkę. Zalega w ustach. Pustawe, chociaż można wyczuć słodowość tego piwerka. Jak na pilsa zbyt puste.
Ogółem: Wygląda ok, pachnie karmelowo/miodowo, przez co można mieć złe skojarzenia i niskie oczekiwania, ale w smaku jest w miare uczciwie. Chociaż pustawe, to jest smak pszenny, słodkawy, tostowy. Goryczka intensywna, utrzymuje się średni czas w ustach. Goryczka trawiasta, trochę zalegająca, ale nieprzesadnie męcząca. Ok piwko, ale nic wybitnego
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2023-12-28 03:08:20
Malastrana należy do Lobkowicza i ten zwykle uczciwie podaje na etykiecie, gdzie dane piwo zostało uwarzone, ale nie tu. Na kontrze mamy tylko info o browarze Malastrana w Pradze, który (o ile w ogóle istnieje) to jest restauracyjnym. Ta marka produkowana jest głównie na rynek włoski, wystarczy wejść na jej stronę, nie działa nawet w języku czeskim, a tylko we włoskim. Pite po 11 z również browaru Lobkowicza i na jej tle smakuje jak bieda, jest wodniście, niewiele tu chmielu, nie mówiąc o goryczce. Na tle naszych koncerniaków to oczywiście piwa ambrozja, ale niesmak pozostał.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2022-11-02 02:20:23
WYgląd: złociste, nie do końca klarowne, spora piana, choć niezbyt trwała, ok lacing
Zapach: słodowy z nutą biszkopta, ale z chmielu to głównie czarna herbata, o dziwo jest tu coś co kojarzy się z dymem, wędzonką
Smak: niezbyt pełne, zbyt kwaskowe, nuta melanoidynowa trochę za mocna, chmielu nie czuję poza starym suszem, czarną herbatą, w ogóle jest ciut tak herbaciane/taniczne. Spora goryczka, ale to chyba jedyny pozytyw. Nic mi nie robi, choć nie jest złe.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
2021-05-17 18:14:32
Jasny bursztyn. Piana mierna. Pachnie słodowo.
W smaku słodowe. Lekko kwaskowe. Na finiszu ziołowa goryczka. Za mała.
Przeciętne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.