Maisel & Friends Marcs Chocolate Bock
Maisel & Friends Marcs Chocolate Bock
Maisel & Friends Marcs Chocolate Bock
% alk. 7.5
Blg 17.4
IBU 23
0000040173702addbarcode

Piwo z limitowanej, nowofalowej serii browaru Brauerei Maisel (znanego głównie z Maisels Weisse) przygotowywanej w kolaboracji z piwowarami spoza browaru. Każde ma być rzekomo sygnowane, ale dalej nie wiem, co to za Marc.
Wg etykiety ma być to koźlak inspirowany irlandzkim stoutem, chmielony klasycznym niemieckim Hallertau
Dodał: nietzsche - 2021-11-29 17:34:38

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-11-28 02:28:16
Wygląd: barwa brunatna, zaledwie opalizujące, rubinowe refleksy, śliczna piana, drobna jak puch, beżowa, piękny obrączkowy lacing
Zapach: czekolada, raczej mleczna, karmel, czerwone owoce, śliwka, kandyzowana wiśnia, owoc róży, kawa, espresso ze śmietanką, trufle, deser czekoladowo-kawowo-śmietankowy, pumpernikiel, wyraźny orzech, ale taki nugat, po prostu słodka masa orzechowa, blanszowana. Zapach obłęd.
Smak: to miał być koźlak inspirowany irlandzkim stoutem, ale w nazwie ma czekoladę, choć irlandzki stout kojarzy mi się raczej z kawą, a wyszedł raczej taki porter bałtycki i to nawet nie czuć, że cienki (17,4blg/7,5%), no może ciut za bardzo palony jak na porter bałtycki, ale w opór mlecznej czekolady, dużo kawy, naturalnej, espresso z mlekiem/śmietanką, w ogóle tu jest sporo śmietankowości, więc całość kojarzy się jakimś deserem czekoladowo-śmietankowym, kawowym z dodatkiem orzechów. Dużo tu melanoidyn: pumpernikiel, ciemny piernik, owoce czerwone, i świeże, i suszone, w smaku wyraźna śliwka, mniej wiśni, która wyraźna była w zapachu, śliwka świeża i w postaci powidła, karmel. Piwo ma termin do 22.10.22, czyli jest już rok i miesiąc po butelkowaniu. Dobrze ułożone, choć alkohol wciąż wyraźny. Na porter ma mało ciała, choć jest mega kremowe, co może oszukiwać, ale jak na doppelbocka to jest obłędne.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-11-28 02:27:11
To oczywiście Marc's Chocolate Bock
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.