Mahou Cinco Estrellas
Mahou Cinco Estrellas
Mahou Cinco Estrellas
% alk. 5.5
8411327022019addbarcode
cena: 4,90 zł

Najpopularniejsze piwo hiszpańskiego browaru Mahou to jasny lager, o niewysokiej, szybko opadającej piance, klarownej barwie i orzeźwiającym smaku ze średnio wysoką goryczką, wyczuwalną na finiszu.
Dostępne w butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: krzysiek.w17 - 2015-05-06 09:25:35

oceny Oceny

Użytkownicy 4,64 / ilość: 14
Goście 7,06 / ilość: 17
średnia 5,97/10 / ilość: 31

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2017-02-25 19:36:54
"nietzsche" - Nic dodać nic ująć... 6
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2016-12-15 23:19:47
Zapach pełno słodowy, czysty, z nutą ziemistości i maślanym zaokrągleniem, jak na Lagera przyjemnie, przypomina azjatyckie lagery tylko, że ma taką czesko-niemiecką szmacianą nutę chmielu.
Kolor bursztynowy, śliczna obfita piana, dosyć trwała, zostawiająca piękny firankowy lacing.
W smaku pełne, słodkawe, goryczka nieobecna w zasadzie, fajna pieprzność i przyprawowość, dosyć puszyste jakby miało pszenicę w zasypie, fajnie chlebkowe, trochę maślanych tostów. Całkiem ok. lager, fajnie świeże, orzeźwiające, duża pijalność.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-10-28 07:14:49
Barwa: Złota, klarowna.

Piana: Biała, zwarta i gęsta. Składająca się z drobnych i rzadziej występujących, średnich pęcherzyków. Po nalaniu formuje się ponad dwu-centymetrowa warstwa, która szybko osiada, do niskiego kożucha z delikatnymi przetarciami na środku. Przy końcu po pianie zostaje wąski pierścień oraz potargane, bardzo cienkie wysepki. Szkło oblepiają grube, rzadko występujące firany, o fantazyjnych kształtach. Ślady zdobiące szkło są całkiem trwałe.

Aromat: Intensywny, słodowo-kukurydziany. Jest w tym aromacie spora porcja kwasowości, gdzieś dalej wyłapać da się lekkie nuty zbożowe i ziołowe. Aromat jest charakterystyczny, zapowiada słodko-kwaskowego lagera o ziołowej goryczce.

Smak: Dość delikatny, słodowy o czystym profilu. Akcenty kukurydziano-zbożowe znów do wyłapania. Słodowa słodycz zahacza też trochę o karmel, dosłownie na moment przebija ją epizodyczna kwasowość. Goryczka bardzo delikatna, szczątkowa. W ustach pozostaje dziwny, sztuczny posmak goryczki, a potem nienaturalnej słodyczy. Piwo jest lekkie i pijalne, w smaku nie dzieje się zbyt wiele.

Nasycenie: Średnie, odpowiednie.

Komentarz: Przeciętny EuroLager. Kupiłem to piwo z braku pomysłu, spodobał mi się kapsel i etykieta. Spodziewałem się, że nie będzie to nic szałowego i tak było. Poprawny lager bez większych wad. Wiadomo, że tego typu piwa w Hiszpanii przeważają, wysokie temperatury powodują, iż piwo musi być lekkie i orzeźwiać. Chociaż tutaj 5,5% obj. to wcale nie mało. Ocenione, etykieta i kapsel w kolekcji, tyle.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Slainte
starstarstarstarstar

2015-08-12 11:57:04
Mahou Cinco Estrellas najdłużej z degustowanych równolegle piw utrzymało resztki piany. W szranki stanęły również chińskie Tsingtao, japońskie Kirin Ichiban, indyjskie King Chakra, włoskie Castello i tajlandzkie Chang. Pachnie wyraźnie chmielem - jak na koncernowy lager - i słodem. Przyjemnie i zachęcająco. Smakuje słodowo, chmielowo, ziołowo. Z czasem słodycz robi się raczej nienaturalna, chemiczna. Kończy się znowu rozgryzioną witaminą C. Jednak w kategorii koncernowych lagerów trzyma się całkiem nieźle.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010