Mönchshof Kellerbier
Mönchshof Kellerbier
Mönchshof Kellerbier
% alk. 5.4
Blg 12.4
4082100009097addbarcode
ulubione: 1

Warzone przez niemiecki Kulmbacher Brauerei (Schörghuber)z miasta Kulmbach.
Kellerbier – ten niemiecki termin tłumaczy się na język polski jako “piwo piwniczne”.
Ogólnie rzecz biorąc, jest to jasne lub bursztynowe, niefiltrowane piwo. Jako, że piwa te oryginalnie były typowymi trunkami serwowanymi w gospodach i to grawitacyjnie z drewnianych beczek, to do dziś przyjmuje się, że Kellerbier powinien być nisko wysycony, co ma imitować piwo beczkowe. Styl ten, jak na niemiecką klasykę przystało, nie jest może bombą aromatyczną, ale odznacza się wysoką sesyjnością i to pomimo wyraźnego słodowego profilu uzupełnionego nutami drożdżowymi, chlebowymi i kwiatowymi.
Dodał: jacelinho - 2017-11-21 07:55:04

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 8
Goście 7,8 / ilość: 5
średnia 7/10 / ilość: 13

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-11-08 20:35:40
Po otwarciu piwo delikatnie wyleciało z butelki. Mam nadzieję, że nie będzie przegazowania. No w aromacie
sporo diacetylu. Jest też słodowość. Piana delikatna, drobnopęcherzykowa. Piwo jest jasno bursztynowe, solidnie
zmętnione. No w szkle solidnie czuć aldehyd octowy, czyli zielone jabłko. Piwo jest tak charakterystycznie wysycone. Niby nie czuć tego nagazowania, ale piwo dosłownie rośnie w buzi. Jest pełne. Jest fajnie słodowe. Ta słodowość idzie tu w takie tostowe klimaty. Piwo jest takie agresywne, przez to, że jest nieułożone. Ma to swój klimacik, który mi się nawet podoba. Goryczka jest nawet solidna, taka zalegająca. Jako ciekawostka, na pewno warte spróbowania, ale nie jest to coś wow.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-09-29 07:54:16
Wygląd: dosyć ciemne jak na Kellera, przez zmętnienie wygląda wręcz na medziane, ładna piana, taka trochę jak skrobiowa zawiesina
Zapach: słodowy, lekko karmelowy, ciastkowy, chmielowy i dosyć owocowy, dziwny jak na kellera
Smak: W smaku podobnie, nie przypomina mi zbytnio typowych Kellerów, za dużo tu karmelu, którego już po kolorze się spodziewałem, na plus posmak chmielowy i lekka goryczka w finiszu, jest fajnie gładkie i puszyste, ale to ułuda faktury, nie jest zbyt pełne. Pijalne, ale większych wrażeń nie oferuje, a są piwa w tym stylu, które owszem, potrafią zadziwić.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2017-11-18 15:26:01
Kolor: Ciemnozłote, wpadające w bursztyn. umiarkowanie mętne.Piana ładna obfita choć troszkę za szybko uciekła. Zostawia ładny lacing. Zapach słodowy i delikatnie chleb lub ciasteczka. W smaku 0 goryczki ale to typowe dla Kellerbiera. Przyjemny słodowy smak. Niskie wysycenie co też jest zgodne z stylem. I to co w aromacie występuje w smaku. Słodowość pierwsza klasa. Ogólnie lubię ten styl bo to taki sesyjny lager który ma dobry smak i w DE nie jest drogi z tego co mówił tata który mi go dał w prezencie :) Polecam , żałuję że u nas nie ma takich piw tylko piją ten syf typu tyskie siki.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010