Lwowskie Porter
Lwowskie Porter
Lwowskie Porter
% alk. 8.0
Blg 20.0
IBU 34
4823005000068addbarcode
ulubione: 28

Piwo o wytwornym charakterze i wyszukanym winnym smaku. Warzone od 1715 roku w Browarze Lwowskim, według starej receptury, z zamiłowaniem i mistrzostwem właściwym lwowskim piwowarom. Najlepszy porter na rynku ukraińskim.
Dodał: admin - 2010-08-10 09:25:15

oceny Oceny

Użytkownicy 7,06 / ilość: 160
Goście 7,28 / ilość: 85
średnia7,14 / ilość: 245

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ezavv
starstarstarstarstar
2023-05-28 13:14:48
Wypić można, daje w czapę
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
wojtaswb2
starstarstarstarstar
2022-02-28 20:30:16
Bardzo dobry porter, wyjątkowo trafił w mój gust. Dlatego taka wysoka ocena. Oczywiście ma swoje wady.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
WaldemarS
starstarstarstarstar
2022-03-17 20:52:19
Zgadzam się :) degustowałem już dwa razy. Teraz porter leżakuje i jak dożyję :) to wypiję go za pięć lat :), pozdrawiam.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2021-11-10 09:26:09
Warka butelkowana z datą 15 10 2020 i datą przydatności do 15 10 2021
Piwo ma efektowną pianę, świetny lacing i .. na tym superlatywy się kończą. W detalu 6,69 więc nawet jako import pochodzący z biedniejszej od Polski Ukrainy powinno być solidne. Uczucia są jednak mieszane. Wysycenie jak się spodziewałem jest wyższe ale dobrze wgryzione w strukturę piwa, więc się nie czepiam. Taki koncept. Nie BUcHa nosem i jest takie oldschoolowe. Trochę jak Żywiec i Okocim a jednak nie potrzeba przelewać do innego pokala by odgazować nadmiar CO2. Alko 8%, BLG 20 to i wodnistości nie ma żadnej. Więc gaz, alko i gravity na plus.
Na plus jest również intensywność pierwszego bukietu, gdyż często bywa, że i w dobrych porterach nos jest zbyt wycofany.
W zapachu czuć trochę wiśni w alkoholu (cukierki) nieco karmelu, śladową dymność (czy paloność) i zbożowość. Za to sporo jest kwasowości i żelaza. Tak, fani Żywca niech kupują.
W drugim nosie pojawia się kawa zbożowa, skórka pumpernikla i lekkiacz czysty alkohol.
A propos
Warzony do niedawna w Cieszynie Porter Żywiec walił ferro na kilometr ale tysiące skalibrowanych marketingową legendą fanów wychwalało to piwo pod niebiosa. Po niedawnym przejęciu przez prywatny kapitał Porter Zamkowy Cieszyn pokazał klasę. Jest wybitnym Bałtykiem w dodatku kompleksowym i eleganckim. Co prawda 2 razy droższym ale i 5 razy lepszym od poprzednich wypustów.
Wracam jednak do Lwowskiego.
Piwo to traktuję jako szkoleniowe i jako takie bardzo polecam. Pomimo, że jest absolutnie pijalne i przy pozytywnym nastawieniu przyniosło mi jakąś tam \"ciemną przyjemność\" to w kategoriach towaroznawczych jest to piwo z wadą. Więcej niż akceptowalną ale jednak wadą. Tak pewnie smakowały prawilne portery za komuny. Widać podobną wadę w krajowym RISie ze Staropolskiego (jednak tam z wadą dramatycznie dominującą wszelkie jego zalety).
Smak jest w w/w warce Lwowskiego zdecydowanie wytrawniejszy od poniższych opisów kolegów poniżej. piwo jest relatywnie gładkie, z nuta nieco kwasową. Cech opisywanych jako wytworne, wyszukane i winne w dodanym przez admina opisie nie stwierdziłem.
Myślę, że jest to piwo które łączy dwie epoki: komunistyczną i współczesną. Do wadliwych i źle zaprojektowanych i wykonanych rodzimych porterowych \"komunistów\" nie mamy już dostępu więc Lwowskie może nam ten styl przybliżyć.
Powiem tak. Jak w winiarstwie dawno już sformułowano tezę, że nigdy w historii nie robiono tak dobrych win jak teraz, tak i w piwnym świecie nie robiono lepszych piw niż obecnie. Sęk w tym aby tradycją się inspirować i z niej korzystać a nie na niej jechać. Stara receptura? Pewnie była dobra ale ją spieprzyliście Panowie ze Lwowa.
Za nos 5/10.
Za smak 6/10
Aftertaste 7/10
Overall 6,5/10
Jednakowoż każdy fan Porteru winien choć raz je spróbować. Choćby po to aby potwierdzić iż w basenie Morza Bałtyckiego i RISy i Portery najlepsze warzom krafty w Polszcze.
awatar
Gość
awatar
Gość
2021-10-25 21:35:49
Nie będę się rozpisywał, ale jeśli chodzi o przeciętne piwo tego typu, to wydaje się dosyć wodnisty, ktoś może powie wytrawny. Na pewno nie jest przesadnie słodki. Ktoś na pewno uzna to za plus. Ja brak przesadniej słodkości tak, ale czegoś mi tu brakuje. I 8%? Powiem, że jak na 8% to po jednym dosyć mocno odczuwalne i nie tak, że się poczuło i koniec. ;) Pozytywnie, nie że zamuliło. Lubię kupić coś nowego i tak do mnie trafił. Czy jeszcze się skuszę? Nie wiem. Może ze względu na działanie tak, bo w domu nigdy nie piję więcej niż 1 piwo, więc pod tym względem pasuje. Nie jest przesadnie mocny, a działa. ;) Trzeba sprawdzić, czy to piwo, czy taki dzień. ;)
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.