Lwówek Złoty Pociąg Porter
Lwówek Złoty Pociąg Porter
Lwówek Złoty Pociąg Porter
% alk. 8.5
Blg 18.1
5908254154393addbarcode
ulubione: 3

W tej chwili na rynek wypuszczono dwa rodzaje piwa pod wspólną marką. Pierwsze to piwo delikatne, mocno słodowe na lekkie dni. Drugie - mocny, prawdziwy Porter. Do nich niebawem dołączy trzecia marka i mają być sprzedawane razem w złotopociągowym trójpaku. Złoty Pociąg to piwo dla nieustraszonych poszukiwaczy skarbów. Bądź o krok bliżej rozwiązania zagadki 65 kilometra.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Monachijski, Pilzneński, Karmelowy, Palony; chmiel.
Piwo Pasteryzowane.
Dodał: til - 2016-06-08 21:39:27

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 19
Goście 6,5 / ilość: 4
średnia 6,09/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2017-12-05 17:43:09
To najsłabszy Porter jaki piłem.Wyglądem przypomina ten zacny styl piwa i podobieństwa na tym się kończą.Kto ciekawy niech spróbuje.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-11-11 18:19:34
kupiłem ostatnio w auchan za 4,99zł i wydaje mi się że to nie ten sam porter lwówecki co porter 18
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-01-25 00:55:56
Zapach jabłkowy, zielone jabłuszko, zaraz po otwarciu, później wietrzeje, zostaje kawa, naturalna i zbożowa, odrobina gorzkiej czekolady, śliwka i chyba wiśnia nawet (mocno owocowy), lekka pikantność/pieprzność, nuty maggi, które lubię, piwo ma parę tygodni do końca terminu, pumpernikiel ? zapach ładny, w stylu.
Kolor brunatno-rubinowy, niezbyt ciemne jak na styl, mocna kawa rozpuszczalna, ale przejrzyste, śliczna piana, potężna, ale drobna, beżowa, płaczący lacing.
W smaku rozczarowuje o tyle, że jest bardzo wodniste, jak na Porter rzecz jasna, jest puszyste, jakby od słodu pszenicznego gładkie, maślane, diacetylowe, bardzo chlebowe, ciemny czerstwy chleb, wyraźna spieczona skórka chleba, pumpernikiel, przewaga kawy zbożowej, naturalna dopiero w finiszu (ale za to fajne ciemno palone espresso), goryczka nie jest wysoka, ale za to długa, więc piwo może być odbierane jako goryczkowe, goryczka popiołowa, i w ogóle bardzo dużo tu paloności, popiołowości, słodkość i kwaśność owocowa, śliwkowa, może nawet wiśniowa, trochę suszonych owoców jak z mieszanki wigilijnej, wyraźna też rodzynka, alkoholowość szlachetna: jakieś porto lub sherry z nutą miodu, zapewne z utlenienia. Gorzka czekolada. Wydawało mi się, że czuję żelazo, ale to raczej metaliczność od chmielu. Trochę nieułożone i leżakowanie może mu pomóc, sporo się tu dzieje, niemniej bliżej mu do Stoutu niż Porteru.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
piterzz
starstarstarstarstar

2016-10-11 19:08:50
Moim zdaniem do piwo jest dość płytkie, brak treściwośći charakterystycznej dla porterów. Wyczuwalna kwaskowość piwa. Piana co prawda zostaje na dłuższy czas w kuflu po nalaniu lecz nie jest ona obfita nawet tuż po nalaniu. Ogólnie jest to średni porter.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010