Lubuskie IPA
Lubuskie IPA
Lubuskie IPA
% alk. 5.6
IBU 75
5902995000063addbarcode
ulubione: 30
cena: 5

Zachwyca swoim zapachem i zaskakuje smakiem dzięki starannie dobranej kompozycji surowców. Prawdziwe piwo IPA o bardzo bogatym wsadzie surowcowym – do warzenia piwa zastosowano kilka rodzajów słodów: Jęczmiennego, Pszenicznego, Monachijskiego i Pale Ale. O wyjątkowości tego trunku decydują odpowiednie dawki chmieli amerykańskich: : Centennial, Citra, Amarillo, Chinook, Cascade, Zeus, które sprawiają, że odczuwamy nuty cytrusowe, korzenne, kwiatowe, a goryczka jest bardzo wyraźna. Do fermentacji w otwartych kadziach użyto drożdży US-05. Produkt może zwierać osad z naturalnych składników.

Barwa bursztynowa mętna, piana dostatecznie wysoka, drobno pęcherzykowa, dobrze oblepia szkło, utrzymuje się na cienkim lekko dziurawym kożuchu. Aromat świeży, cytrusowy. W smaku wyraźna utrzymująca się na podniebieniu goryczka.
Dodał: kamil_93 - 2014-04-04 19:29:12

oceny Oceny

Użytkownicy 7,16 / ilość: 205
Goście 7,39 / ilość: 135
średnia7,25 / ilość: 340

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2022-02-09 14:17:27
Jedna z najgorszych ipa jakie kiedykolwiek piłem. Kolor brzydki brunatny, brudny. Zero zapachu, absolutne zero. Piana nikła, ledwo zauważalna. Natomiast co do smaku... Kompletna porażka, chamska goryczka, zero cytrusów. Wylałem po pierwszym łyku.
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-02-18 23:26:15
To jest dobre piwo. Kompletne. Pełne. Ma i fajną bazę i świetną cytrusową kontrę. Piana jak na ipę też super fajna. Jak to nie jest dobre piwo to nie wiem co jest :) Dla mnie ze względu na piękne ułożenie i komplementarność stoi równo na kraftowej półce gdzie wyżej to już bardzo świeże i mocniejsze przejawy trzeciej fali. To jest 9/10 drugiej.
awatar
grochu
starstarstarstarstar

2020-08-24 21:34:36
Wygląd: ciemny bursztyn, lekko zmętnione, piana wysoka, kremowa, gęsta, redukcja średnio-szybka, lacing wyraźny, piana redukuje do niskiego kożuszka.
Zapach: ogólnie niezbyt intensywny, cytrusy i białe owoce na pierwszym tle, żywiczność, lekka alkoholowość i coś jeszcze - masełko?
Smak: dość pełne, goryczka wyraźna, ziołowo-żywiczna, alkohol wyczuwalny i - uwaga - żelazo.
Ogólnie: fajna ipka w dawnym stylu, lekka wpadka z alkoholem, metalicznością i dziwnym niezidentyfikowanym dla mnie zapachem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
RisingSon
starstarstarstarstar

2020-06-05 23:41:16
Piana drobna i gęsta, szybko opada. Kolor bursztynowy, zmętniony. W zapachu intensywne chmiele, żywicznosc, cytrusy i białe owoce. W smaku słodowe z mocną kontrą goryczki i cierpkim chmielnym posmakiem. Cieliste. Pozytywne zaskoczenie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.