zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Lubrow Zachmielacz
Lubrow Zachmielacz
Lubrow Zachmielacz
% alk. 7.5
Blg 17.5
5903111713034addbarcode


Zachmielacz Trójmiejski - piwo w stylu India Pale Ale uwarzone przez Restauracyjny Browar Lubrow, który mieści się w restauracji Barbados w Gdańsku. India Pale Ale to symbol rewolucji piwnej ostatnich lat w Polsce i na świecie. Korzenie IPA sięgają czasów świetności Imperium Brytyjskiego kiedy to wysyłane drogą morską do Indii piwo było bardzo obficie chmielone aby zapobiec jego zepsuciu. W naszej wersji odczujemy treściwy słodowy smak oraz przewagę bogatych aromatów chmielowych nad goryczką (zawartość ekstraktu 17,5°, zawartość alkoholu około 7,5 %).
Dodał: prodwin - 2015-06-19 11:54:05

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 15
Goście 8,5 / ilość: 4
średnia 7,32/10 / ilość: 19

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
SoupDog
starstarstarstarstar

2017-12-02 23:36:11
Po prostu świetne AIPA. Lubię je za trwałą pianę, ciemny bursztyn, słabe wysycenie i gorycz jak z grapefruita. Jedynym minusem była cena za butelkę w firmowym lokalu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-06-02 07:17:38
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, śladowy lacing, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, średnio-szybko opadająca. Barwa jaśniejsza rubinowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, mocno zmętnione. W zapachu cytrusy,karmel, żywica i chmielowe aromaty. W smaku przede wszystkim karmel i żywica, mało tu cytrusów, mocna kontra kwaskowa, słabsza goryczka i kontra słodowa, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Lubrow, etykieta nic specjalnego, taka o naklejeczka, choć dobrze opisana, z chmielem na froncie. Kolejne piwo od Lubrowa i po raz kolejny zachwytu nie ma, karmelowa i żywiczna, trochę kwaskowa AIPA, brakuje cytrusów i trochę ciała, dość wysoko pijalne trzeba to przyznać, ale poza tym ciężko doszukać się tu jakichkolwiek więcej plusów, 6 ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2015-10-03 19:17:02
Ładny ciemnobursztynowy kolor i odpowiednia piana. Armoaty z butelki ? typowe AIPA. O dziwo ze szkło (może przez to, że firmowe?) był lepszy zapach: chmielowy znacznie wyraźniejszy i dający odczucie goryczki w nosie, owoce i to dojrzałe, troszkę nawet pod karmel. Nie jest bardzo intensywny, ale dostatecznie.
Smak też niczego sobie: owocowe estry, wyczuwalne słody, i bardzo dobra goryczka ? nie zalega, mogła by być dłuższa, ale za to ma specyficzny finisz. Przywodzi na myśl ? orzechy. Niskie wysycenie ? bardzo dobre piwo rzemieślnicze.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-09-22 21:01:57
Warka do 19.10.2015.
Z butelki dość intensywne, ale krótkie uderzenie cytrusów i karmelu. W smaku na początku cytrusy grają główne skrzypce, po czym wchodzi kontra karmelowa a za nią mocna goryczka. Jak na AIPA'y warzone w ostatnim czasie Zachmielacz wychodzi zdecydowanie na plus. Karmel czuć mocno, ale nie dominuje, amerykański chmiel ma tutaj coś do powiedzenia. Piwo dobre, piło się przyjemnie, bez efektu wow.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010