Lubrow Piwniczne
Lubrow Piwniczne
Lubrow Piwniczne
% alk. 5.3
Blg 12.5
brak koduaddbarcode

Warzone przez Trójmiejski Browar Lubrow, który istnieje od roku 2013. Mieści się on w restauracji Barbados w Gdańsku. Lubrow warzy na nowoczesnym sprzęcie, warzelnia wykonana jest z polerowanej stali nierdzewnej, co ciekawe jest to pierwszy browar w Polsce posiadający taką warzelnię . Warzelnia znajduje się w centralnym miejscu lokalu, tak aby każdy gość mógł podpatrzeć jak powstaje piwo. Głównym piwowarem Lubrowa jest Zenon Nierda. W swojej stałej ofercie Trójmiejski Browar ma cztery piwa, od czasu do czasu warzone są również inne, ciekawe gatunki. Piwniczne - Kellerbier to jedno z piw ze stałej oferty . Jakiś czas temu piwo pojawiło się w butelkach z nową etykietą, widnieje na niej nazwa Lubrow Piwniczne, wcześniej Trójmiejskie Piwniczne. Piwo jasne dolnej fermentacji, naturalnie mętne, niepasteryzowane i niefiltrowane. Gatunek wywodzi się z Górnej Frankonii. Bursztynową barwę oraz pełny, słodowy smak zawdzięcza połączeniu wielu specjalnych słodów jasnych oraz karmelowych. Skład: woda, słód jęczmienny, płatki dębu palonego, chmiel, drożdże.
Dodał: Stacher93 - 2015-06-19 11:19:14

oceny Oceny

Użytkownicy 6,33 / ilość: 9
Goście 8 / ilość: 5
średnia 6,93/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2018-05-31 11:51:43
Wyjątkowy smak i aromat , zdecydowanie Polecam butelkowane.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-05-28 19:48:46
Piana drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, nie do końca biała, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się, ciekawy lacing, ładna piana. Barwa ciemniejsza pomarańczowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, mocno zmętnione, dużo unoszących się drobinek drożdżowych. W zapachu akcenty chlebowe, drożdżowe i karmelowe, pachnie bardzo świeżo. W smaku delikatne z nieznacznymi palonymi akcentami, płatki dębu robią swoje, dobra kontra kwaskowa i słodowa, chlebowe i dębowe aromaty dominują na podniebieniu, goryczka minimalna, sprawia, że piwo jest wysoce pijalne, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Lubrow, etykieta w stylu graffiti świetnie oddaje klimat tego stylu, jest dobrze opisana. Ciekawy i aromatyczny Kellerbier, dobre użycie płatków dębowych podnosi ocenę, nie jest to jakiś wybitnie interesujący styl, ale w wykonaniu Lubrowa naprawdę daje radę, a w zanadrzu kolejne Piwka z tego nadmorskiego browaru... Piwniczne natomiast na 7!
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-04-11 22:53:18
Barwa: Bursztynowa, średnio-zmętniona.

Piana: W kolorze białym, złożona z pęcherzy o różnej strukturze. Średnio wysoka po przelaniu do szkła. Szybko redukuje się do półcentymetrowego kożucha z grubą obwódką. Do końca degustacji zostaje pierścień i poprzerywana kołderka. Zdobi szkło zostawiając średnio-grube, nietrwałe i w miarę równe ślady.

Aromat: Raczej delikatny, słodowo-chlebowy z nutami piwnicznymi i lekko ziemisto-kwaskowymi.Przyjemny, jednak mógłby być bardziej wyrazisty.

Smak: Zgodnie z nazwą - piwniczne. Słodowe z akcentami chlebowymi, lekko ziemistymi oraz delikatna słodyczą i subtelną goryczką na koniec.

Nasycenie: Średnie, pasuje do piwa.

Komentarz: Pierwsze moje piwo z tego browaru, gdy zobaczyłem jaki to gatunek, wiedziałem, że mnie nie zachwyci. Przyjemne, słodko-chlebowe piwo z przyzwoitym smakiem i aromatem. Dobre, lecz niczego nie urwało. Chętnie spróbowałbym innych piw z Lubrowa, wiem, że mają kilka ciekawych pozycji w swojej ofercie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010