Lubrow Milk Jet
Lubrow Milk Jet
Lubrow Milk Jet
% alk. 6.1
Blg 14.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Milk Stout z trójmiejskiego browaru Lubrow, który warzy od 2013 roku. Znajduje się się on w restauracji Barbados w Gdańsku. Piwowarem Lubrowa jest Zenon Nierda. Piwa w tym browarze powstają na nowoczesnym, rzadko spotykanym sprzęcie, warzelnia wykonana jest z polerowanej stali nierdzewnej. Warzelnia znajduje się w sercu lokalu, tak aby każdy mógł podpatrzeć w jaki sposób powstaje piwo. W stałej ofercie Trójmiejski Browar ma cztery piwa. W ostatnim czasie powstaje dużo nowych ciekawych piw, które są dostępne również w butelkach i można je kupić w całej Polsce. Słodycz i gładkość mleka, oraz palność stoutu ? Proszę bardzo. Spróbuj nowej, mlecznej odmiany Gagata. Nowy zasyp, nowe chmielenie i dodatek niezwykłej laktozy zapewniają nieprzeciętny odbiór tego piwa.
Piwo Niepasteryzowane i niefiltrowane. Skład: woda, słód jęczmienny, jęczmień palony, płatki owsiane, laktoza, chmiele: Amarillo, Boadicea, Chinook, drożdże S-04. Milk Jet miał swoją premierę wraz z Yerba IPA, 19 marca 2015 roku w restauracji Barbados, czyli w miejscu gdzie znajduje się browar Lubrow.
Dodał: Gogo - 2015-05-28 11:02:45

oceny Oceny

Użytkownicy 7,07 / ilość: 15
Goście 1 / ilość: 1
średnia 6,69/10 / ilość: 16

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-06-02 23:48:14
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, brak lacingu, jak na ten styl piwa, trochę mi mało. Barwa ciemniejsza rubinowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, ładnie zmętnione. W zapachu kawa, czekolada z mlekiem, palone akcenty, jest bardzo przyjemnie. W smaku gładkie, z wyraźną kontrą kwaskową, czekolada i mleczne klimaty utrzymują się długo na podniebieniu, a palone posmaki dodają jeszcze głębi, goryczka odpowiednia, dobra kontra słodowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Lubrow, etykieta, czy raczej naklejka dobrze opisana, ładna i sympatyczna dla oka. Obok Hevelianuma i Piwnicznego zdecydowanie najlepsze piwo z browaru Lubrow. Jestem dużym zwolennikiem milk stoutów i prawidłowego użycia laktozy, w tym przypadku proporcje są naprawdę dobrze wyważone, jedyne do czego mógłbym się przyczepić to delikatnie za dużo kwaskowości, którą można było zastąpić goryczką albo słodkim akcentem, ale generalnie i tak jest to co lubię, zaryzykuję i postawię 8, choć z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
milo
starstarstarstarstar

2015-07-12 14:00:47
pite prosto z tanka w browarze , calkiem udany jedyny mankament to brak piany i lekka wodnistosc w smaku
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2015-05-27 21:49:39
Bardzo poprawny milk stout, pełny, goryczkowy oraz mocno palony, na koniec czekoladowy oraz mleczny od laktozy. Piana ładna, brązowa, drobnopęcherzykowa szybko opada.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-05-25 21:38:18
Już po otwarciu butelki czułem że coś jest nie tak. Zapach mało wyraźny, ale czuć było coś w rodzaju zepsucia. Kolor bez zarzutu, piana na początku ładna koloru kremowego, drobnopęcherzykowa, ale szybko opadła do cienkiego kożucha na obwodzie. Aromat po przelaniu to palność z kwaskowatością.
W tym co najważniejsze czyli w smaku na pierwszym planie kwas, później kwas na końcu... hm, też kwas. Oczywiście czuć trochę nut palonych, ale wszystko to jest przykryte nieprzyjemną moim zdaniem kwaskowością. Piłem już kilka milk stoutów w życiu, ale ten jest jakąś porażką stylu. Piwo dopiłem do końca, ale nastawiłem się na fajnego stouta. Jestem zawiedziony tym piwem, mam nadzieję że następne warki będą bardziej trafiające w styl.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2015-06-07 16:39:31
Dokładnie miałem to samo: ewidentnie zepsute piwo, to samo Miętolina z Lubrow'a. Po kontakcie z browarem "o co chodzi" dostałem odp. "kupuj piwa z lodówki" - także nic nigdy więcej z ich browaru nie kupuje.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010