Lubicz Marcowe
Lubicz Marcowe
Lubicz Marcowe
% alk. 6.5
Blg 13.8
5907222581018addbarcode
ulubione: 2
cena: 6,00 zł

Piwo w stylu marcowe uwarzone przez Browar Lubicz z Krakowa.

Piwo o barwie ciemniejszej niż nasze piwo Leżak, którą zawdzięczamy temu, że podczas produkcji piwa użyliśmy obok słodu pilzneńskiego także słodu monachijskiego. Starania naszego piwowara podczas całego procesu warzenia zaowocowały uzyskaniem piwa o ciekawym pełnym smaku. Nazwa piwa pochodzi z czasów kiedy do chłodzenia używano lodu uzyskanego z zamarzniętych stawów i jezior. Ostatnie lody pozyskiwano właśnie w marcu. Wtedy warzono ostatnie piwo marcowe i trzymano je do września, kiedy rozpoczynał się w Monachium Oktoberfest, gdzie to piwo jest serwowane od XIX wieku. Dzięki temu, piwo to otrzymało drugą nazwę Oktoberfestbier.

Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słód jęczmienny: pilzneński, monachijski, karmelowy, zakwaszający, chmiele: polskie i niemieckie, drożdże dolne fermentacji
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-13 21:12:57

oceny Oceny

Użytkownicy 6,75 / ilość: 4
Goście 10 / ilość: 2
średnia 7,83/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-10-31 20:34:36
Wygląd: kolor bursztynowy, lekko zmętnione, ładna piana, ale też z butelki trochę wyłazi
Zapach: słodowy, z nutą miodową, może i karmelową, trochę owocową
Smak: Bardzo fajny lagerek, pełny, bałem się tego 6,5 z 13,8 Plato, bo to jednak przeciwskuteczne, wysoki ekstrakt i takie wyżyłowane odfermentowanie, ale od zwykłego jasnego lagera jest pełniejsze, na szczęście w smaku już nie ma tych owoców (może to chmiel?), bardzo fajnie czyste, jest słodowe z nutą tostową, lekko diacetylowe, goryczka nieznaczna, chmielowośc zaznaczona, taka w typie niemieckim. Jak bym je pił w ciemno, to pewnie bym nie zgadł, że to Marzen, ale obstawiałbym jakiegoś niemieckiego Hellesa. Fajne gładkie, to chyba znak rozpoznawczy Lubicz. Po ogrzaniu wskakuje taka nuta miodowa, piwo jest pełne i ona jest tu dopuszczalna, to raczej nie utlenienie, choć ono jest niepasteryzowane, więc może. Chwaliłem weizena z Lubicz, ale to jest znacznie lepsze, przynajmniej na tle polskich marzowych, bo jest zgodne ze stylem, polskie marcowe najczęściej przypominają vienna lagery.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2018-09-01 13:20:34
Można się zgodzić że to przyzwoite i owocne piwo. W smaku akcenty głęboko karmelowe i chlebowe dalej ziołowe pochodzące z niemieckiego chmielu i kwiatowe z polskiego , dobry balans nachmielenia. Goryczka niska w ''sam raz''. Nasycenie Co2 średnie , naturalne i orzeźwiające.Barwa raczej klarowna złoto-bursztynowa, zwarty osad na dnie.Dość alkoholowe jak na 6.5 vol.
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2018-02-01 19:01:17
Barwa Ciemniejszego Bursztynu w Miarę Klarowne i Przejrzyste Choć z Widocznymi Śladami Zmętnienia w Aromacie Dominuje Słód oraz Karmel Są Także Nuty Ziołowo-Chmielowe Akcenty Chlebowe Wyczuwalne Daleko Daleko w Tle w Smaku Dominuje Słód Oraz Karmel Są Też Nuty Ziołowe Oraz Kwiatowe Akcenty Chlebowe Wyczuwalne Głównie Skórka Chlebowa Goryczka Bardzo Niska Wysycenie Średnie Przyzwoite Piwo w Stylu Marcowe Goryczka Co Prawda Mogła By Być Trochę Wyższa Ale i Tak Nie Jest Źle.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2018-10-31 20:33:47
Goryczka mogłaby być wyższa, ale byłoby to niezgodne ze stylem
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010