Lubicz American Pale Ale
Lubicz American Pale Ale
Lubicz American Pale Ale
% alk. 5.6
Blg 12.5
5907222581056addbarcode
ulubione: 2
cena: 6,00 zł

Piwo w stylu American Pale Ale uwarzone przez Browar Lubicz z Krakowa.

Lubicz APA to nasze charakterne piwo o dość mocno wyczuwalnym aromacie amerykańskich chmieli. Chmielenie na zimno powoduje, iż po każdym łyku można poczuć jego cytrusowy charakter oraz chmielowe nuty. O bursztynowej barwie i z pianą długo utrzymującą się na powierzchni. Lubicz APA z racji swojej lekkości i powściągliwości jest niezwykle pijalne, lekkie i orzeźwiające o każdej porze roku.

Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słód jęczmienny: pilzneński, monachijski, zakwaszający, chmiele: polskie i amerykańskie, drożdże górnej fermentacji
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-13 21:13:02

oceny Oceny

Użytkownicy 6,75 / ilość: 4
Goście 9 / ilość: 1
średnia 7,2/10 / ilość: 5

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-09-28 22:12:22
Barwa ciemnozłota , zmętniona niemal całkowicie. Piana biała , drobna , trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie czuć zarówno amerykański chmiel jak i trochę karmelu. Klasyczna APA. Lekko nafta mi się wydaje też wyczuwalna. Solidnie ale bez fajerwerków. W smaku podobnie , w miarę pełne , lekko cytrusy jak i strona karmelowa również wyczuwalna zdecydowanie. Nafta też tu jest. Niska goryczka , średni gaz , raczej wytrawne. Pierwsze APA jakie piłem tak smakowały. Niezłe ale trochę zbyt karmelowe i słodowe a za mało akcentów chmielowych. Warka do 29.10.2020
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-09-14 14:14:58
Jak na razie jedno z najlepszych piw typu APA jakie piłem. Dla mnie piwo, do którego chce się wracać. Smak rewelacyjny, aromat również - bardzo dobre nuty cytrusów, leciutka żywiczność, prawdziwe orzeźwienie - pierwsze określenia, które cisną mi się na język.
Piana najlepsza jaką w życiu widziałem - drobniutka jak diabli, utrzymywała się do samego końca picia.
Najgorsza w tym wszystkim była cena - 14 złotych za pół-litrowy kufel. Ale i tak warto było, więc nie ma co narzekać :D
Osobiście piłem z kega w Krakowie (sierpień 2017), ale poszukam jeszcze w sklepach blisko mnie (Toruń). Naprawdę warto spróbować, polecam wszystkim :)
awatar
tfrankie
starstarstarstarstar

2016-07-04 20:13:08
Nie wiem czy dobre piwo oceniam, bo kelnerka uparcie twierdziła, że jest to piwo pszeniczne amerykańskie :) Mniejsza z tym - jak na APA bardzo poprawne, nie mam wiekszych zastrzeżeń - może tylko że konkurencja robi APA bardziej aromatyczne, tu mamy piwo za bardzo \"poprawne politycznie\". Szanowni Państwo - jeśli ktoś bierze APA, wie co robi :) To nie jest piwo dla przeciętnego piwosza, musi być \"mocne w gębie\", oczywiście nie chodzi mi o smak ścieku koncernowego, który sie reklamuje tym hasłem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010