Litovel Medový Speciál 14%
Litovel Medový Speciál 14%
Litovel Medový Speciál 14%
% alk. 5.0
Blg 14.0
8593875516711addbarcode
ulubione: 9

Barwa jasno - złota, klarowne. Piana po nalaniu bardzo wysoka, biała, grubo ziarnista, tworzy gęstą, równą czapę, utrzymującą się bardzo długo na powierzchni. Mocno oblepia ścianki, ładny lacing. Pod koniec zostaje mniej więcej po niej 1 centymetrowa warstwa. W aromacie jest niezbyt intensywne: leciutki akcent miodowy, znaczna słodowość i nuty chmielowe. Przy pierwszym łyku uderza przyjemną, miodową słodyczą, kontrowaną z czasem słodowym, jęczmiennym akcentem, a po przełknięciu przyjemną i lekką goryczką. Świetna równowaga pomiędzy miodową słodyczą a prawdziwie piwnymi akcentami. Na dnie butelki z kolei pływa sporo grubych i sporych farfocli, które przy ostatnim łyku nadają piwu niezwykle słodko miodowy charakter. Momentami lekko wyczuwalny jest alkohol. Nasycenie CO2 wysokie. Pijalność również. Czołówka piw miodowych.
Dodał: doktor_piwo - 2014-09-15 10:10:18

oceny Oceny

Użytkownicy 6,74 / ilość: 42
Goście 8,23 / ilość: 62
średnia 7,63/10 / ilość: 104

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Tyx69
starstarstarstarstar

2019-11-23 14:06:55
Pachnie sztucznym słodnikeim, takim miodem najtańszym, no i to nie jest problem, ale to nawet nie jest zapach utlenionego piwo, który tutaj bardziej by chyba pasował. Jest słodki, na tyle, że dominuje to smak wszelkiego słodu, może i chmielu. Lekki może zostaje posmaczek, ale to też jest takie zdominowane przez słodzik jakiś. Piwa miodowe to nie moja bajka, lecz ten owy Olut, jest stosunkowo pijalny nawet dla mnie. Pewnie go nie kupię przez długi czas, ale nie będę szkalował.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
aboubakar
starstarstarstarstar

2019-11-15 05:00:10
Po konsumpcji Perły Miodowej (tfu!) wysoce prawdopodobne jest zrażenie się do właśnie piw miodowych, ponieważ ta Perła jest syfem. Na szczęście naprzeciw takim rozterkom wyłaniają się piwa miodowe pokroju właśnie tego Litovela Medovego Speciála. Od razu da się wyczuć, że to robią Czesi, ponieważ jest to zupełnie inna jakość. W zapachu słodki i przyjemny miód i lekkie warzywa, możliwe że wynikają one z chmielu, w co jestem w stanie uwierzyć patrząc na kraj produkcji tego piwa. W smaku jest ok, da się wyczuć piwo oprócz miodu na szczęście. Ten miód jest niestety dość chemiczny, jakby do piwa były dodawane jakieś słodziki, ale jest to do zaakceptowania bo wiadomo, że wszędzie tnie się koszta. Chyba najlepsze miodowe piwo ogólnodostępne w sklepach. Jak ktoś lubi ten styl polecam, ja nie przepadam ale klasę i dobre wykonanie na pewno trzeba mu oddać wystawiając obiektywną ocenę. Rekomenduję.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-09-14 17:31:54
Piana o drobnej strukturze pęcherzykowej w kolorze écru. Średnio-utrzymująca się. Lacing w postaci oblepionej korony. Barwa złota - klarowna (w tle mikro drobinki drożdży). W aromacie klasycznie i poprawnie (po czesku). Słodowo-chmielowe, świeżo-rześkie powiewy. W smaku słodkawe. Czuć dodany miód. Przyjemny, naturalny i nienachalny. Bardzo słodowe lecz ciekawie przełamane miłą, smaczną i przyjemną goryczką nie zalegającą na finiszu. Podsumowując: Najlepsze czeskie piwo z dodatkiem miodu, jakie dotąd miałem okazję zdegustować. Wyraziste, pełne i bardzo smaczne.
Wysycenie: wysokie
Warka do: 31.05.2020
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-03-09 22:43:24
Super piwko barwa smak moc
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010