Limburgse Witte
Limburgse Witte
Limburgse Witte
% alk. 5.0
5413699160712addbarcode
ulubione: 1

Belgijski Witbier uwarzony w w Brouwerij St. Jozef z miejscowości Opitter. Na etykiecie znajduje się napis Duo-Brouw, jest to firma do której należą dwa rodzinne browary Brouwerij St. Jozef z Opitter oraz Brouwerij Martens z Bocholt. Piwo to jest na rynku nieprzerwanie od roku 1993. Jest to białe piwo pszeniczne górnej fermentacji, warzone według wiekowej, tradycyjnej receptury. Limburgse Witte warzone jest z naturalnym słodem pszenicznym oraz ziołami i przyprawami, bez żadnych sztucznych aromatów i dodatków. W 1997 roku Witbier zdobył srebrny medal jakości - Monde Selection Bruxelles. Optymalna temperatura serwowania i picia piwa podana przez producenta na stronie internetowej to przedział 2-4°C. Dostępne w butelkach o pojemności 0,25l oraz 0,33l.
Dodał: stacher93 - 2015-02-02 08:32:41

oceny Oceny

Użytkownicy 7,25 / ilość: 8
Goście 8,25 / ilość: 4
średnia 7,58/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-07-09 16:42:44
Ładny kolor cytrynowy. Piana drobniutka, bielutka. Mocno trzyma się szkła.
Niestety zamerdałem puszką przed nalaniem i jest taka troche nieestetyczna ławica czegoś (chmieliny?)
Aromat mało intensywny. Chyba cytrusowy, pomarańczowy. Może i kolendra.
Nasycenie w punkt. Słodkawe.
Jest specyficzny smak kojarzący mi się z cukrem pudrem, przy czym nie chodzi mi o słodycz, ale to coś związane z proszkiem.
W skrócie: słodowość i cytrusy. Nieco przypraw.
No mega wrażenia to piwo na mnie nie robi.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-09-24 00:31:18
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, lecz bardzo szybko dziurawiąca się i nie pozostająca już pod zupełnie żadną postacią, wobec czego ciężko mówić o jakimkolwiek lacingu. Barwa jaśniejsza słomkowa w stronę białego, mocno zmętnione, zupełnie nieprzejrzyste i nieklarowne. W zapachu nuty charakterystyczne dla witbiera, kolendra, goździki, skórka cytrusowa. W smaku dominuje kolendra, cytrusy również goszczą na kubkach smakowych, goryczka adekwatna do stylu, goździkowość i nuty zbożowe, podbudowa słodowa, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel fajny, bo unikalny, tylko dla tego piwa, etykieta w niebieskiej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie w klasycznym stylu. Warka 11.2017. Typowy belgijski witbier, nie przesadzony w żadną stronę. Klasyka gatunku bez krzty wariactwa, ale i takie wyroby trzeba umieć docenić. Nie jest to może najlepszy witbier jakiego piłem, ale w top 10 by się znalazł. Adekwatną oceną w tym przypadku powinno być więc 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-06-13 00:45:16
bardzo pełne jak na wita, bardzo też słodkie, czuć cytrusowość, ale i są klimaty z weizena, w zapachu był goździk, w smaku zaś lekki banan, jakaś wanilia dosyć mocna, przyprawowe, może i kolendra z jakąś nutą ziela angielskiego, kwiatowe, wyraźna chlebowość (czerstwa kajzerka) i drożdżowość.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-04-23 19:18:40
Aromat wytrawny. Kolendra bardzo intensywnie wyczuwalna, skórka gorzkiej pomarańczy już niekoniecznie. Poza tym fenolowe, goździkowe akcenty pojawiające się tu i ówdzie i czyniące aromat tego witbiera dość dziwnym. Na szczęście w szkle aromatów fenolowych już nie ma. Pojawiają się za to wyraźne nuty cytrusów, pomarańczy.

Piwo o jasnej, słomkowej barwie. Zmętnione w równomierny sposób. Piana obfita, śnieżno biała jednak zbudowana w głównej mierze ze średnich bąbelków. Opada w średnim tempie

Piwo pół-wytrawne w kierunku pół-słodkiego, dość mocno kwaskowate i nieco ziemiste/słodowe na sposób piw pszenicznych. Brakuje gładkości czyli czegoś co powinno być w witbierach. Poza tym nie tyle co kolendrowe ale przyprawowe posmaki. Goryczka niska, aftertaste kwaskowaty, drożdżowy, cierpki, lekko cytrynowy.

Tak średnio bym powiedział.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010