Lidskoje Żygulowskie Specjalne
Lidskoje Żygulowskie Specjalne
Lidskoje Żygulowskie Specjalne
% alk. 5.2
Blg 11.0
IBU 17
4810285002721addbarcode
ulubione: 2

Piwo uwarzone przez białoruski browar Lidskoje z miasta Lida.
Żygulowskie Specjalne to jasny lager produkowany od 1940 roku.
Dodał: Bryniu - 2018-12-17 14:00:47

oceny Oceny

Użytkownicy 6,8 / ilość: 5
Goście 3 / ilość: 1
średnia6,17 / ilość: 6

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2023-06-25 13:24:35
Powinno być również hasło NIE FInansuje UPA!!
awatar
Gość
awatar
Gość
2023-06-25 15:53:13
Jeżeli nie ma tego na etykiecie, to finansuje. Mało co na UPAinie nie finansuje, tylko nasi naiwni rządzący myślą, że jest inaczej. Ale o piwie miało być. Byłem w Łucku w 1988, u nich w sklepach było wszystko, a u nas wtedy nic, ale Żygulowskoje, to było jedyne piwo w ich sklepach. Sprzedając jeansy na bazarze, wypiliśmy tego ze skrzynkę i nic, nikt nie żygał, ale to akurat jest białoruskie, za naszą wschodnią granicą jak widać dalej tylko żyguli i żyguli...
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2021-07-01 02:31:03
Cieszę się, że ktoś tu podał z poprawną nazwą, bo tak w Polsce nazywa się ten styl, Żygulowskie, choć nie jest to oryginalny zamysł dystrybutora, który w Polsce dystrybuuje je jako Zhigulevskoe (z angielską transkrypcją) - ale odnaleźć później te piwa w tym serwisie to dramat. To styl piwa radzieckiego (obok zapomnianych: Moskiewskiego, Ruskiego, Ukraińskiego etc) wymyślony w latach 30. i pierwowzorem było tu piwo wiedeńskie, karmelowe, ciemnawe, a pierwotnie produkował je browar Żygulowski z Samary, a później setki browarów w Związku Radzieckim i na obszarze postradzieckim. Styl ten miał dokładnie sprecyzowane blg i ilość alkoholu, oraz procentowe ilości surowców niesłodowanych. Co do dnia sprecyzowaną fermentację i leżakowanie. Pierwotnie to było piwo bursztynowe 11blg i 3,8%, więc słodkawe. Jak przyszedł kryzys to zaczęto go robić jakbądź, a słodu wiedeńskiego po prostu nie było. W latach 70 robiono je po prostu ze słodów typu pilzneńskiego i jęczmienia niesłodowanego oraz barwiono karmelem. Później już nawet o to się nie starana. Obecnie piwa żygulowskie (rosyjskie, białoruskie, ukraińskie i inne) to wspomnienie za tym piwem z lat 80, już jasnym, ale słodkawym (bogatym ;) ) i premium jak na tamte czasy.
Wygląd: barwa słomkowa, jak pils niemiecki, ładna piana, puch, drobna, ładny lacing
Zapach: słodowy, słodkawy, o dziwo diacetylowy, lekko kukurydziany
Smak: Bardzo pełne, bardzo słodkie, lekko kukurydziane (nie chodzi o DMS). Jakbym miał strzelać to to 13, zresztą nazywa się specjalne. Jak dla mnie to piwo deserowe, w składzie jest cukier i syrop glukozowy, moim zdaniem mocno niedofermentowany. Jest słodsze od niejednego polskiego piwa z miodem, ma za to fajną nutę opiekanego maślanego tosta i nutę kwiatową (słonecznikową) zapewne od chmielu. Specyficzne piwo, nie powiem, że złe, ale mi nie leży.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
2018-07-23 21:47:26
Piana ładna, drobno-pęcherzykowa. Nie do końca biała. Lacing okazały w postaci równej i pełnej korony... Barwa słomkowa - klarowna. W aromacie głównie słód. Nieco chmielu. W smaku lekkie, pijalne bardzo. Goryczka praktycznie zerowa.
Wysycenie: średnie
Warka do: 26.02.2019r
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
2018-07-12 17:50:22
Opis błędny. Nie mogłem tego uzupełnić gdyż w internecie nic nie znalazłem a z Rosyjskim na bakier...
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.