Leikeim Original Steinbier
Leikeim Original Steinbier
Leikeim Original Steinbier
% alk. 5.8
Blg 12.8
4016762219051addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez niemiecki Familien-Brauhaus Leikeim, z miejscowości Altenkunstadt. Jest to jasne piwo niefiltrowane o rzadkim gatunku Steinbier, czyli inaczej piwo kamienne. Przy warzeniu tego piwa podgrzewanie zacieru polega na wrzuceniu do kadzi rozgrzanych w ogniu kamieni. Dzięki temu słód miejscami się przypala a piwo zyskuje przez to lekko wędzony aromat i smak. W dawnych czasach stosowano tą metodę przez drewniane kadzie, które nie mogły mieć bezpośrednio kontaktu z ogniem, a czasem aby zwiększyć jeszcze bardziej temperaturę . Barwa bursztynowa, wpadająca w pomarańcz, wyraźnie mętna. Piana jasno-kremowa, drobna i średnio wysoka po nalaniu. Szybko się redukuje do cienkiej warstwy. Lekko zdobi ścianki i całkowicie zanika przed zakończeniem degustacji. Aromat umiarkowanie intensywny, głównie lekko przypalany słód z nutami karmelowymi i słodyczą. W smaku na pierwszym planie wyraźny słód, nachodzą na niego akcenty herbatnikowe, chlebowe oraz karmelowe. Na finiszu ujawnia się lekka goryczka, która wydaje się silniejsza z każdym łykiem. Wysycenie poprawne - średnie.
Dodał: Stacher93 - 2014-07-03 09:17:47

oceny Oceny

Użytkownicy 6,4 / ilość: 5
Goście 7,88 / ilość: 8
średnia7,31 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-04-13 22:58:01
Wygląd: Kolor ciemny bursztyn, nieklarowne, spora piana, trwała, ładny lacing
Zapach: Pachnie jak jakieś dobrze nachmielone czeskie Specialni, czyli herbatnikowo-biszkoptowo i chmielem żateckim, ale są tu też mocne nuty owocowe (jakieś słodkie zimowe jabłko), piwniczność (lekko zatęchła) i ziemistość oraz kwiatowość
Smak: W smaku jest niestety mocno wodniste, a szkoda, bo zapach niósł spore nadzieje, jest mocno karmelowe, ale nie słodkie, bo wodniste, goryczka średnia, fajna chmielowość i ziemistość z nuta piwnicy, jest też owocowe, w smaku obok jabłka jakaś śliwka, wędzoność czy dymność na granicy autosugestii, ale ogólnie piwo ciekawe.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2018-03-17 14:09:57
Fajne piwo, na początku mnie zachwyciło swoim karmelowo-biszkoptowym smakiem, podobnym co do koźlaka. Niestety wraz z piciem piwo traciło swój karmelowy charakter na korzyść podwyższonej kwaśności. Nie mniej lepsze niż wszelkiego rodzaju pilsy i hellesy :)
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-12-11 09:45:01
Gdy jestem na Bawarii pije tylko to piwo.Swietny smak.
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-07-06 01:18:02
Ciekawe piwo o bardzo ciekawym i rzadkim gatunku.Spodobała mi się mętna barwa i ten słodki karmelowy profil, który sprawił, iż fajnie się je piło.Ostatnio mam dużą ochotę na takie bardziej deserowe piwa o podobnym smaku.Gdzieś przepiły mi się pilsy i lagery.Z chęcią popróbowałbym jeszcze innych piw z tego browaru bo na tą chwilę udało mi się dostać tylko dwie pozycje od nich.Równie chętnie spróbowałbym czegoś o tym samym gatunku, aby mieć jakieś porównanie.Krótko mówiąc, warto spróbować tego piwka.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.