Landskron Pupen-Schultzes Schwarzes
Landskron Pupen-Schultzes Schwarzes
Landskron Pupen-Schultzes Schwarzes
% alk. 3.8
Blg 9.8
4013791025561addbarcode

Schwarzbier uwarzony przez niemiecki Landskron Brauerei z miasta Görlitz.
Browar Landskron. Za historycznymi murami browaru Landskron, założonego w roku 1869 przy brzegach Nysy zobaczyć można jak według 140-letniej tradycji warzy się wielokrotnie nagradzane piwo o tej samej nazwie. W podziemiach, w piwnicach głębokich na 12 metrów, leżakuje piwo Landskron od 6 do 12 tygodni, w zależności od rodzaju piwa.18 czerwca 1869 roku została podpisana umowa spółki przez wielbicieli piwa zgomadzonych przy lekarzu Dr. Kleefeld do wzniesienia Browaru Akcyjnego. Z nadzieją i zapałem zaczęto budowę przedsiębiorstwa, które od dwóch wieków przetrwało pełne zmian czasy. Ale w gruncie rzeczy od tego czasu nie zmieniło się wiele. Za murem z czerwonych cegieł nad brzegiem Nysy warzy się nadal te same rodzaje piwa: pilzner, jasne, koźlak majowy, koźlak złoty a także Lausitzer Kindl wszystkie według tradycyjnej manualnej metody w otwartej fermentacji. Tradycyjne rodzaje piwa uzupełnione są przez takie specjalne rodzaje jak ciemny Pupen-Schultzes i radler. Browar należy do jednych z najstarszych na terenie Niemiec. Pupen-Schultzes - specjał piwowarski dolnej fermentacji ze słodzikiem, lekkie i małokaloryczne. Charakterystyka: z bukietem słodu, z posmakiem kawy i suszonych śliwek. Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, wyciąg z chmielu, słodzik acesulfam-k, aspartam, sacharyna. Piwo zawiera fenyloalaninę. Dostępne w wysokiej, zwrotnej, brązowej butelce o pojemności 0,5l, zamkniętej firmowym kapslem browaru Landskron. Na kontretykiecie znajduje się tabelka z wartością odżywczą piwa.
Dodał: stacher93 - 2016-03-10 17:49:15

oceny Oceny

Użytkownicy 5,25 / ilość: 4
Goście 9 / ilość: 5
średnia7,33 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-10-15 10:49:37
Barwa niczym w Coca Coli , może troszkę ciemniejsza i bardziej zmętniona.Piana beżowa , szybko znika , też jak w Coca Coli. Zostawia ładny lacing. W aromacie słodko , słodki karmel , delikatnie czuć chlebka. W smaku za słodkie , niska goryczka , średnie nagazowanie i w miarę pełne pomimo takich parametrów. Gdyby nie ten zabójczy skład było by lepiej , przypomina Fortunę Czarną tyle że jeszcze bardziej słodką. Idealne dla kobiet te piwo. Dla mnie niezbyt niestety.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2016-03-10 17:52:16
Słodkie, lekkie i deserowe piwo o ciemno-miedzianej, klarownej barwie. Kupione głównie dla kapsla i ładnej etykiety, nie spodziewałem się, że będzie to coś nadzwyczajnego. W smaku łagodne, karmelowo-chlebowe z wyrazistą słodyczą o lekko miodowym zabarwieniu. Poprawne i pozbawione wad. Odstrasza trochę skład tego piwa, słodziki o dziwnych nazwach nie są często spotykanym składnikiem piwa. Przynajmniej nikt się tym nie chwali na kontrze. Zdziwił mnie też opis w języku polskim na etykiecie. Widać, że piwa z tego browaru idą już hurtowo na nasz kraj. Faktycznie, nigdzie wcześniej nie spotkałem się z wyrobami tego browaru. Teraz dużo łatwiej na nie trafić.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.