Landskron Extra-Herb
Landskron Extra-Herb
Landskron Extra-Herb
% alk. 4.8
Blg 1.9
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez Landskron Brau-Manufaktur. Browar założony w 1869 roku w Niemieckim Görlitz mieszczący się w zabytkowych budynkach. Od początku działalności browar kładł nacisk na tradycyjne receptury celem uzyskania najwyższej jakości i technologii. Piwo warzone jest w otwartych kadziach, warzenie w górnej i dolnej fermentacji (Pils lub Weizen) leżakujące od 30 do 40 dni, całkowity proces warzenia przy piwach wysoko-słodowych takich jak np. (Bock, Winterhopfen lub Export) trwa od 4 do 12 tygodni. Leżakownie piwa odbywa się na głębokości 12 m poniżej powierzchni ziemi, ważone w małych ilościach celem zachowania najwyższej jakości i smaku. Piwo browaru LANDSKRON było obecne na terenach Śląska do 1945 roku. Piwo dolnej fermentacji, alternatywa pilsnera z silnym akcentem chmielu. Charakterystyka: szczególnie szlachetna gorzka nutka, cierpkie. W zapachu jest słodko- owocowe, chlebowe, retensowo metaliczne - średnio intensywne. W smaku słodkawe z ziołową goryczką oraz akcentami: miodowo-słodowymi, chlebowymi, owocowo- cytrusowymi- bardzo delikatne akcenty, sprawiają wrażenie wodnistości piwa, chmielowe akcenty, zaś wrażenie płytkości, (w składzie jest ekstrakt chmielowy). Kolor złotawy, klarowny. Piana nietrwała i niezwarta, z początku obfita, średnio-pęcherzykowa, biała, szybko redukująca się do kożucha utrzymującego się na piwie do końca degustacji, oblepiając przy tym średnio - intensywnie ścianki kufla. Wysycenie CO2 - z początku wysokie z tendencją szybkiego ulatniania się. 
Dodał: piwowarwwa - 2014-02-03 11:42:28

oceny Oceny

Użytkownicy 5,6 / ilość: 5
Goście 5 / ilość: 2
średnia5,43 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar
2018-09-01 18:44:20
Pite jako Edel Bitter w butelce brązowej.
Oko: jasnozłoty, nie do końca klarowny. Piana biała, dość wysoka, niezbyt gęsta, średnio trwała, zostawia słaby ślad na szkle.
Nos: silny, przyjemny. Głównie kwiaty, zioła, troszkę mandarynki.
Smak: wodniste, lekko wytrawne, finisz goryczkowy. Delikatnie podstawa słodowa wyczuwalna na początku, a finisz goryczkowy. Goryczka narasta po każdym łyku, w typie skórki gorzkiego grejpfruta, ziołowa, ale nie zalega i jest bardzo przyjemna.
Pils z solidnym aromatem i goryczką.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2016-03-02 16:43:52
Kupione z braku pomysłu, zaciekawił mnie nawet ten styl. Aromat okazał się przykry, typowy skun z zielonej, naświetlonej butli. Do tego subtelne nuty ziołowe, które skromnie przebijały się przez ten przykry aromat. W smaku już dużo lepiej, estrowe, mocno ziołowe/pokrzywowe z przyjemną i nawet wyrazistą goryczką. Nawet przyzwoite piwo, jednak aromat zdecydowanie do poprawy. Zastanawiałem się nad spróbowaniem też innych piw z tego browaru, jednak klasyczne, niemieckie gatunki to nie jest moja bajka, dlatego też stwierdziłem, iż poprzestanę na dwóch piwach z browaru Landskron.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2014-09-24 19:56:55
Życzę, aby polskie piwa były takimi \"pomyjami\". Uprzedzenia nie są dobrym sojusznikeim w uczciwej ocenie.
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar
2014-02-03 14:18:50
Nisko pijalny niemiecki pomyj. W smaku retensowo wybija posmak rur.
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 3, zapach: 9, wygląd: 1 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2014-02-04 09:54:57
a jadłeś kiedyś rure ?
awatar
Gość
awatar
Gość
2014-02-27 17:00:47
jak wyczuł, tzn że jadł
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.