Łańcut PszePan
Łańcut PszePan
Łańcut PszePan
% alk. 5.0
Blg 12.0
5906395997220addbarcode

Uwarzone przez Browar Łańcut.
Klasyczne niemieckie piwo pszeniczne, nuty banana i goździka, jasne i lekkie, bardzo orzeźwiające.
Skład: słód pilzneński, słód pszeniczny; chmiel; drożdże płynne
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2018-01-12 08:37:55

oceny Oceny

Użytkownicy 5,85 / ilość: 13
Goście 3 / ilość: 4
średnia 5,18/10 / ilość: 17

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
jover
starstarstarstarstar

2019-01-03 19:00:51
zapach perfumy, chemia, nie sa to napewno aromaty weizenowe, wysycenie mocne-, w smaku jak lager, minimalny banan i goździki, słodkie z kwasowym finiszem, ogólnie słabe, cena 8,20zł
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-07-01 22:47:19
Wygląd: trochę za jasne nawet jak na weizena, wygląda jak Erdinger, blada słomka, lekkie zmętnienie, ładna, trwała piana
Zapach: narzekałem, że w waizenie Piekarni Piwa nie ma nut bananowych, no to tu nie ma w ogóle wizowych, nie podali drożdży, ale na etykiecie jest jak byk ?weizen?, a pachnie jak lager z Głubczyc, z taką chamską nutą kanalizacyjno-żelazistą, szpitalem, starą apteką, bandażami, lekką siarką, jak się dobrze zaciągnąć to jakiś banan tam próbuje się wydostać, ale ma niewielkie szanse w starciu z tym obrzydliwym stadem.
Smak: w smaku tych obrzydliwości z zapachu nie ma, bo niczego tu nie ma, takie jałowe lagerowe piwo, takie słodkie lagerowo piwo, przy czym to taka cukrowa słodkość jak w wacie cukrowej, bardziej weizenowy jest już ten pszeniczny lager Książęce z KP, tu nie ma żadnych nut weizenowych, zero, null, można je wypić tak jak Kasztelana Niepasteryzowanego, ma tyle samo wdzięku. Warka do 31/10/2018
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 2, zapach: 2, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-06-09 20:07:28
Piana biała drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach. Barwa jaśniejsza piaskowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty charakterystyczne dla piw pszenicznych czyli goździki, banany i drożdże. W smaku również klasyka, choć dość niewyraźna, występuje tutaj przewaga goździków i bananów nad drożdżami, goryczka adekwatna do stylu, słaba kontra kwaskowa, solidna słodowość, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Łańcut, etykieta w jasnej kolorystyce, graficznie wykonana w luźnym stylu, w miarę dobrze opisana. Warka 31.10.2018. Mocno przeciętny pszeniczniak idący w stronę słodkiego, a to nie do końca mi odpowiada, wolę bardziej zbalansowane wyroby w tym stylu... Pod koniec degustacji goździki już mocno męczą kubki smakowe... Jak na Łańcut to szału nie ma, mogę zaproponować maksymalnie 6 z minusem, choć nie wiem czy i to nie jest za dużo.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-05-22 20:01:50
Aromat mało intensywny ale stylowy, z przewagą goździka nad bananem. Są też nutki cytrusowe. Jest orzeźwiająco, lekko i wytrawnie.

Piwo bardzo jasne, o słomkowej barwie i jednolitym ale nie przesadnie mocnym zmętnieniu. Piana średnio obfita, drobno i średnio pęcherzykowa o kolorze śnieżnej bieli. Opada zaskakująco szybko, pozostaje cieniutka warstwa o dużych bąbelkach. Niezbyt mocno zdobi szkło.

Wytrawne, wyraźnie kwaskowe i cytrusowe co bardzo lubię w weizenach. Nie mniej jednak znów sporo nut goździkowych. Brakuje mi banana i owocowej słodyczy. Goryczka niska, prawidłowo jak dla stylu. Finish i aftertaste goździkowy, z posmakiem albedo cytrusów. Nasycenie CO2 - wysokie, prawidłowe. Nieco brakuje gładkości i smukłości. Piwo wydaje się być wodniste. Mimo to pijalne, rześkie, orzeźwiające.

Niezły hefe weizen, ale bez problemu można znaleźć lepszych przedstawicieli stylu. Chociażby próbowany przeze mnie wczoraj Tenczynek Pszeniczne.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010