Łańcut Pospolite Ruszenie
Łańcut Pospolite Ruszenie
Łańcut Pospolite Ruszenie
% alk. 5.1
Blg 12.9
IBU 36
5906395997015addbarcode
ulubione: 6

Piwo w stylu American Pale Ale uwarzone przez Browar Łańcut. Browar w Łańcucie (województwo podkarpackie) został założony w 2015 roku i uruchomiony na wiosnę 2016 roku. Pospolite Ruszenie to jedno z czterech debiutanckich piw z tego browaru. Premiera wszystkich czterech piw odbyła się 18 czerwca 2016 roku.

Jasno bursztynowe, sesyjne i rześkie pale ale, średnia ale odczuwalna chmielowa goryczka oraz przyjemne nuty amerykańskiego chmielu Cascade.

Piwo górnej fermentacji, niepasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pale Ale, Pilzneński, Carapils®, Carahell®, Caraamber), chmiel (Columbus, Cascade), płatki owsiane, drożdże
Zalecana temperatura serwowania: 8-12°C
Zalecane szkło: Szklanka
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-06-29 23:05:40

oceny Oceny

Użytkownicy 7,66 / ilość: 38
Goście 7,81 / ilość: 16
średnia7,7 / ilość: 54

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-07-14 19:05:49
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu eleganckie nuty owocowe, cytrusowe klimaty, trochę żywicy mniej karmelu, zbożowy akcent. W smaku bardziej odczuwalna żywica dochodzi mocny drożdżowy finisz, zanikają nieco owoce oraz cytrusy, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, słabsza kontra kwaskowa, odpowiednia ilość ciała, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Łańcut, etykieta, ładnie klarowne wykonana graficznie, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 31.01.2021. Aromat rewelacyjny, ogólnie APA solidna i wysoce pijalna jednak przeszkadza mi trochę ten wyraźny akcent drożdżowy, wolałbym w jego miejsce więcej owoców czy cytrusów. 7 z minusem powinno być adekwatną oceną.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-05-17 22:50:56
Wygląd: kolor złocisty, lekko zmętnione, ok piana, ładny lacing
Zapach: ładny, żywiczny, cytrusowy, owocowy, z nutą cebuli, winogrona i papaji, i też bardzo słodowy
Smak: Nie wodniste, a dosyć pełne, tak jak parametry na to wskazywały, nie ma karmelu, delikatna nuta miodowa, ale jest dosyć słodowe, herbatnikowe, goryczka znacznie zaznaczona, bardzo chmielowe, nuty te same, co w zapachu, może wysycenie zbyt niskie, ale bardzo ok piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-04-26 18:34:53
Kupiłem dzisiaj w Tesco za 2,17 złotych i jest ok.
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-11-28 21:01:34
Browar Łańcut robi swoje i pokazuje, jak się piwo powinno warzyć. Świetna Apa w aromacie- owoce tropikalne, dojrzałe,soczyste. W smaku pojawia się motyw kwaskowaty ala cytryna, ale świetnie się komponuje. Mega orzeźwiające nie wspominając o eleganckiej etykiecie. Dobry produkt się obroni a Łańcut pomimo różnych hejtów od ludzi z branży, pokazuje że krytykujcie, ale to tyle co możecie. Brawa, big up!
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.