Łańcut Czarna Polewka
Łańcut Czarna Polewka
Łańcut Czarna Polewka
% alk. 4.8
Blg 13.3
IBU 33
5906395997008addbarcode
ulubione: 9

Piwo uwarzone przez Browar Łańcut.

Nieprzejrzyste, czarne, kawowe i czekoladowe akcenty do słodów palonych, kremowe i gładkie odczucie w ustach dzięki płatkom owsianym, chmielowy i palony finisz. Piwo pełne w smaku a jednocześnie lekkie i wytrawne.

Piwo górnej fermentacji, niepasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pale Ale, Monachijski, Caramunich® II, Caraaroma®, Jęczmień Palony, Pszeniczny Czekoladowy), chmiel (Magnum), płatki owsiane, drożdże
Zalecana temperatura serwowania: 8-12°C
Zalecane szkło: Szklanka
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-06-29 23:05:39

oceny Oceny

Użytkownicy 7,54 / ilość: 48
Goście 8,31 / ilość: 13
średnia7,7 / ilość: 61

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lucalinvail
starstarstarstarstar

2022-11-19 21:47:04
Aromat jest ... słodki, w typie czekoladowych pralin z nadzieniem lub draży kakaowych. Po przelaniu do szkła manifestuje się bardzo duża piana, która jednakże szybko opada do postaci atolu. Barwa ciemnobrązowa.

W smaku jest fajnie, ale tylko w pierwszym łyku. Zaczyna się kwaskowością przechodzącą w gorzkość czekolady - tworzy się kolejny plan i coś się dzieje. Niestety - w kolejnych łykach i kwaskowości i gorzkości jest coraz więcej, aż do momentu w którym zaczyna mocno wykręcać. Ponadto przegazowanie zapycha tak bardzo, że aż trudno złapać oddech. Nie dam rady tego dopić.

Data do 10/07/2023, kupione w Al Capone w Rzeszowie. Piwo jest niefiltrowane i niepasteryzowane, a stało sobie w sklepie na zwykłej półce - i to właśnie tam należy szukać przyczyn przegazowania i przekwaszenia. Cóż ... niektórzy się chyba nigdy nie nauczą.
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-04-18 19:06:46
Czarne. Światło w nim tonie. Piana szybko znika do atolu. Była beżowa.
Aromat kawowo czekoladowy. Nawet mocny.
Gaz prawie nieobecny. Gładkość. Kawowość. Trudno uwierzyć że nie dodano tu kawy. Paloność z goryczką na wysokim poziomie, ale pasują tu idealnie. Klimaty ciasteczkowo owsiane również obecne. Słodycz stonowana. Jest i gorzka czekolada.Bardzo pijalne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 5 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2019-01-12 00:23:26
Kapitalny aromat, mogę powiedzieć, że jeden z lepszych w tym styl, a przecież Oatmeal Stout to aromatyczny majstersztyk. W smaku jest dużo gorzej, co prawda pierwszy łyk zwiastuje dużo dobrego, niestety obecna w pierwszej chwili mleczna czekolada i kawa szybko znika, ustępując miejsca podwyższonej kwaśności, paloności i... Pustki. Mimo wszystko muszę pochwalić za fakturę, bo ta w tym piwie jest rewelacyjna.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Krwawy
starstarstarstarstar

2019-01-05 15:12:57
Piana beżowa, niska, szybko opada. Barwa czarna, nieprzejrzyste. Aromat mocno kawowy, W smaku kawa, gorzka czekolada, paloność, trochę brakuje ciała, delikatna kwasowość, gładkie, niska goryczka, niskie wysycenie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.