Łańcut 8K Ultra IPA
Łańcut 8K Ultra IPA
Łańcut 8K Ultra IPA
% alk. 8.7
Blg 21.0
5906395997725addbarcode
ulubione: 2

8K ULTRA IPA to potrójne ryżowe IPA uwarzone według receptury Marcina Jędrzejewskiego – zwycięzcy VIII Karpackiego Konkursu Piw Domowych, który odbył się w 2020 r. na Karpackim Festiwalu Piwowarów w Rzeszowie. Piwo zostało mocno nachmielone na smak i aromat oraz „na zimno” chmielami Mosaic i Nelson Sauvin. Cechuje się też wysokim ekstraktem i dużą zawartością alkoholu, jednak dzięki sporej ilości płatków w zasypie wydaje się lekkie i jest pijalne. Wysoka goryczka komponuje się z przyjemną słodowością, co zachęca, by wziąć kolejny łyk.
Dodał: David_Haye - 2020-09-24 13:04:32

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 10
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 10

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-10-20 22:46:45
Barwa pełne złoto , zmętnione ale nie całkowicie. Piana biała , drobna , średniej trwałości i zostawia solidny lacing. W aromacie od razu czuć owoce i naftę. Nuty Nelsona jak najbardziej wyczuwalne , jest konkret aromat , intensywny i przyjemny chmielowy. DDH pełną gębą. Białe owoce , nie czuć żadnych wad w zasadzie. W smaku , jak dla mnie alko świetnie ukryte. Piwo w miarę pełne. Gładkie , zabójczo pijalne. Soczyste jest ale czuć że to konkretne piwo. Gaz przeciętny , niska goryczka niestety to jedyna wada. Są białe owoce , nafta , lekko wyczuwalne że na płatkach ryżowych. Piwo raczej z tych wytrawnych. Ogólnie uważam że to jest bardzo dobre , brakuje tylko mi tu goryczki wyższej. Warka do 10.05.2021
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-09-23 17:38:24
Typowy Nelson Sauvin. Białe owoce w aromacie, a głównie białe winogrona. Też nuta nafty wyczuwalna. Piana niska, średnio i drobno pęcherzykowa. Piwo żółto-złociste, niemal klarowne. W aromacie aż bucha tymi białymi owocami. Po przelaniu do szkła jest ogórek i melon. Wysokie wysycenie, co mnie zaskoczyło. Raczej pozytywnie jeśli już. Jest 21 BLG, więc ciało musiało być dobre. Fajna gładkość. Piwo jest takie kremowe i czuć tu te płatki ryżowe. Fajne piwo. Bardzo wyraźna owocowość. Typowo białe owoce. Nie takie przejrzałe, tylko takie świeże, o bardziej wytrawnym profilu. Także mamy ogórka i melona sporo. Białe winogrona też są.Piwo naprawdę soczyste. Taki trochę West Coast, choć goryczka mogłabyć wyższa. Wg informacji na butelce jest 9/10, ale to jest nota przesadzona. Goryczka albedowa, przyzwoita i krótka. Piwo jest też mocno olejowe i naftowe. Alkohol prawie niewyczuwalny, bo lekkie szczypanie w przełyku jest. Piwo jest soczyste i wręcz zdradziecko pijalne. Ciekawe, bo generalnie mało jest takich piw na rynku. Piwo z prądem, ale jednak pod prąd ;)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.