Łąkomin Wadera
Łąkomin Wadera
Łąkomin Wadera
% alk. 13.0
Blg 27.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo uwarzone przez Browar Łąkomin.
Piwo o kompleksowym aromacie i smaku słodowym z nutą suszonych owoców i karmelu. Niezwykle mocne i bogate Ale.

Goryczka: 1/5
Słody: pale ale, karmelowy jasny
Dodatek: Cukier trzcinowy
Chmiel: Minstrel
Drożdże: Danstar Nothingham.
Dodał: Marianek - 2018-08-07 15:18:13

oceny Oceny

Użytkownicy 8,25 / ilość: 4
Goście 9 / ilość: 1
średnia 8,4/10 / ilość: 5

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-02-24 20:25:01
Piana praktycznie żadna, dziurawi się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostaje już pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu. Barwa ciemniejsza miodowa, stosunkowo mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu eleganckie nuty suszonych owoców, karmelowe klimaty, wytrawne akcenty, rodzynki, skórka chlebowa, podbudowa słodowa. W smaku słodziutkie, karmelowe, suszone owoce zdecydowanie dominują na podniebieniu, duża treściwość i głębia aromatów, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, rodzynki i ziemne posmaki, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 02.2019. Leżakowane około roku, przez ten czas wyraźnie się ułożyło. Udany przedstawiciel swojego stylu. Degustacyjny i przyjemnie rozgrzewający English Barley Wine. Dużo ciała oraz intensywne doznania smakowe w postaci suszonych owoców i karmelu sprawiają że nie jestem w stanie dać mniej niż mocną 8. Jedno z lepszych piw w tym stylu na polskim rynku.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-04-14 07:28:45
Oko: Ciemna miedź, zamglone. Piana niska i błyskawicznie ginie.
Nos: Aromat niezbyt intensywny. Słodko-likieorwy, głównie karmel, toffi, suszone owoce. Wychodzi też alkoholowość w formie rozpuszczalnika, ale na nikłym poziomie, nie psuje efektu.
Smak: słodkie, likierowe, ale nie ulepkowe, podobnie jak w zapachu. Sporo suszonych owoców z karmelem. Leciutko wytrawny finisz, przyjemnie alkoholowy. Z czasem pojawia się też nuta miodowa. Grzeje w przełyk, ale w przyjemny sposób. Pijalność dość wysoka.
Piwo odpowiednio wyleżakowane, solidne. In minus to fakt, że troszkę daje rozpuszczalnikiem i niskie natężenie aromatów, jak na tak solidne blg. Ogólnie b. dobre piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010