Łąkomin Sus Scrofa
Łąkomin Sus Scrofa
Łąkomin Sus Scrofa

Uwarzone przez Browar Łąkomin.
Właśnie trzymasz w ręku piwo uwarzone w samym sercu Lubuskiego lasu. Słychać tutaj szum przepływającej rzeczki Łąkomianki, śpiew ptaków i odgłosy zwierzyny leśnej. Tak magiczne miejsce musi być natchnieniem dla piwowara, co - mamy nadzieję - odkryjesz już po pierwszym łyku...
Jest to Imperialny Porter Bałtycki.
Dodał: Barcelonismo - 2018-06-18 12:00:51

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8/10 / ilość: 4

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2019-02-04 08:18:37
Piwo dostałem jako prezent, lekko po terminie z datą na maj 2018.
Kolor bliski czerni, piana tylko po nalaniu widoczna od razu znika. Zapach od razu po nalaniu przypomina mi ostatni pity porter, czuli Łódzki. Czuć ciemne pieczywo, skórkę chlebową, palone słody, może lekko kawę, generalnie ,,to już gdzieś było''. W smaku bez większego zaskoczenia, znów bardzo podchodzi pod Porter Łódzki, a więc mocno słodowy porter, z wyraźną nutą ciemnej spieczonej skórki chlebowej, trochę kawy, trochę alkoholu. Piwo mocne, 11% robi swoje, a jest mimo wszystko dość łatwo pijalne. Goryczka poniżej oczekiwań, nie tylko jak na imperial, w ogólne jak na porter. Mimo wszystko to dobre piwo, ale więcej niż 7 dać nie mogę
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-11-10 22:52:50
Kolor ciemnobrązowy, wpadający w czerń, pod światło rubinowe. Piana jasno-beżowa z drobnych i średnich pęcherzyków, szybko opadła.
Aromat lekko słodki, ciemnych słodów kawy, czekolady z dodatkiem pralin, likierowego alkoholu i suszonych owoców. Po ogrzaniu wchodzi jeszcze ?koka-kola.
W smaku piwo jest gęste, zbalansowane. Są nuty ciemnych słodów z karmelkiem, czekoladą na czele, kontrowane nutami palonymi czarnej kawy, kakao, które osadza się na języku. Na finiszu wyczuwalna przypalona skórka chleba. Goryczka odchmielowa ledwie wyczuwalna. Ziołowość łączy się z palnością i alkoholowością w nucie rumowej.
Całość uzupełnia niskie wysycenie.
Reasumując; klasyczny do bólu IBP.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-04-14 07:18:07
Oko: głęboka czerń. Piana beżowa wysoka, gęsta i trwała, zostawia ślad na szkle. Prezentuje się bardzo okazale.
Nos: z butelki głównie palone słody. Ze szkła dużo lepszy. "Podkręcony" zapach bałtyckiego porteru: palone słody, skórka przypalona ciemnego pieczywa, suszone owoce, w tym głównie śliwka i karmel. Bardzo miły aromat, choć niezbyt lotny. Z czasem coraz silniej wychodzą karmelizowane owoce. Alkoholu absolutnie nie czuć.
Smak: gęste, zawiesiste, wysycenie niemal zerowe, półsłodkie. Charakter bałtyckiego porteru niezbyt oddaje, bo coraz bardziej przypomina podstawę słodową belgijskich strong Ale. Są też nuty chlebowe, palone. Finisz niezbyt wyraźny, troszkę rumowy w bardzo przyjemny sposób i palone nuty. Alkohol leciutko grzeje, jest przyjemny.
Kolejne solidne piwo od Łąkomina, ułożone, bardzo degustacyjne, dostarcza sporo wrażeń sensorycznych. In minus to niezbyt w stylu i relatywnie małe natężenie aromatów.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010