Łąkomin Srogi Niedźwiedź
Łąkomin Srogi Niedźwiedź
Łąkomin Srogi Niedźwiedź
% alk. 10.7
IBU 50
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez Browar Łąkomin.
Właśnie trzymasz w ręku piwo uwarzone w samym sercu Lubuskiego lasu. Słychać tutaj szum przepływającej rzeczki Łąkomianki, śpiew ptaków i odgłosy zwierzyny leśnej. Tak magiczne miejsce musi być natchnieniem dla piwowara, co - mamy nadzieję - odkryjesz już po pierwszym łyku...
Bardzo mocne, rozgrzewające, ciemne piwo, o bogatym, kompleksowym smaku i aromacie palonego słodu, kawy, ciemnych owoców. Niegdyś popularne na carskim dworze.
Dodał: Barcelonismo - 2018-01-06 10:15:08

oceny Oceny

Użytkownicy 6,78 / ilość: 9
Goście 7 / ilość: 3
średnia6,83 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-02-09 21:59:43
Piana praktycznie żadna, beżowa, drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, następstwem czego oczywisty brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu mocne nuty karmelowe, ale również czekoladowe oraz kawowe akcenty, po ogrzaniu ujawnia się lekka alkoholowa woń, subtelna paloność, podbudowa słodowa. W smaku słodziutkie wręcz nieadekwatnie do stylu, karmel oblepia podniebienie, pojawia się drożdżowy efekt, finisz w postaci słodkiej czekolady i nieznacznej paloności, minimalne rozgrzanie przełyku, alkohol nienajgorzej zamaskowany, brakuje głębi smaku, suszone owoce na granicy autosugestii, goryczka adekwatna do stylu, słaba kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim. Kapsel niestety zwykły czarny czarny, etykieta w brązowej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 02.2019. Leżakowane ponad rok, nie sądzę aby dalszy leżak tutaj pomógł. Piwo jak na deklarowanego Risa jest okropnie słodkie i zbyt wodniste, ewidentny niedobór treściwości. Słodka czekolada i suszone owoce, których ciężko się doszukać nie pomagają na tyle żeby poprawić pijalność piwa. Niestety zawód...bardzo słodki niby RIS, ciężko dopić nawet butelkę 330ml, leżak wiele nie dał. Szkoda, bo do tej pory Łąkomin mnie nie zawodził, Srogi Niedźwiedź to natomiast tylko 6 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-11-07 22:52:34
Kolor ciemno-brązowy, wpadający w czarny, pod światło - rubinowy. Piana beżowa, średnioziarnista, błyskawicznie opadła, tworząc wielkie bąble.
Aromat słodkawy: czekoladowo-karmelkowy, suszonych owoców, zaatakował alkoholowy rozpuszczalnik. Politura rodem z fabryki mebli. Na szczęście tylko na finiszu, przez co można w ogóle kontynuować wąchanie piwa.
W smaku ?wodniste jak na RIS. Bardziej przypomina to mocne, ciemne piwo. Karmelkowo-czekoladowe nuty (słodkie)z muśnięciem (dosłownie) suszonych owoców, kontrowane są niewielką goryczką i pikantnością od alkoholu.
Jak na RIS ? porażka. Da się to wypić, ale brakuje tu ciała, paloności, wytrawnych nuty gorzkiej czekolady czy kawy.
PS. Piwo leżakowało pół roku od zakupu.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-04-14 07:15:18
Oko: kolor bardzo ciemny mahoń z wyraźnymi refleksami, piana bardzo słaba i niknie bardzo szybko do zera, bez pozostawiania śladu na szkle. Wizualnie słabo się prezentuje.
Nos: solidny aromat palonych słodów, kawy i czekolady. Aromat bardzo ładny, ze szkła dochodzi jeszcze trochę karmelu oraz niestety delikatna nuta rozpuszczalnika.
Smak: gęste, pełne w ustach. Po słodkiej stronie, z wyraźnymi nutami palonymi ? deserowa czekolada, słodka kawa. W kontrze goryczka palona i odchmielowa, dzięki czemu finisz robi się wytrawny. Goryczka bardzo przyjemna, choć trochę zalega, ale dzięki temu całkowicie niweluje słodycz od słodów. Bardzo duża pijalność, ale bez wielkich walorów degustacyjnych (deklarowanych ciemnych owoców nie wyczułem).
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.