Łąkomin RePorter
Łąkomin RePorter
Łąkomin RePorter
% alk. 5.5
Blg 14.0
IBU 33
brak koduaddbarcode

Ciemne piwo o charakterystycznym palonym, zbożowy aromacie z nutą karmelu. W smaku złożone, słodowe, średnio pełne, czekoladowe.
Dodał: Shinodin - 2018-02-08 13:54:30

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-04-13 23:47:10
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza brunatna, nie do końca przejrzyste i klarowne, nieznacznie zmętnione, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu nuty przede wszystkim czekoladowe i kawowe, po ogrzaniu ujawnia się lekki akcent alkoholowy, karmel oraz subtelna paloność. W smaku paloność i czekolada wysuwają się na pierwszy plan, dobra kontra słodowa i kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, udany kawowy aftertaste, jest głębia smaku, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta pomysłowa nawiązująca do nazwy piwa, w miarę dobrze opisana, wyróżnia się na półce. Warka 07.2017. Robust porter idący w stronę bardziej słodkiego, czekoladowego niż kwaskowego, aromatycznego. Dobry do powolnej degustacji, choć po jakimś czasie może się znudzić, głębia smaku z biegiem czasu coraz bardziej zanika i piwo staje się jednowymiarowe. Póki co wśród polskich robustów plasuje się za Smoky Joe od Fabryki Piwa i podwójnego robusta od Birbanta. Łąkomin tymczasem jest interesującym browarem, któremu warto poświęcić chwilę uwagi. RePortera oceniam na 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.