Łąkomin Leśny Krecik
Łąkomin Leśny Krecik
Łąkomin Leśny Krecik
% alk. 6.9
Blg 16.0
brak koduaddbarcode

Piwo warzone w niewielkim browarze rzemieślniczym w Pałacyku Łąkomin, w środku lasu, jakieś 20 km od Gorzowa Wlkp.

Aromat ma średnio przyjemny - przede wszystkim karmelowy i kakaowy, ale wisi nad tym kakao-karmelem jakaś nieprzyjemna nutka pleśni. Dość szybko jednak się ulatnia. Z czasem jednak aromat poprawia się i ewoluuje w stronę owocowej słodyczy. W smaku lekko wytrawne, z akcentami gorzkiej czekolady, przyjemne, gładkie i łagodne. Gdzieś w tle coca-cola. Jak nie lubię stoutów, tak to mi smakuje, choć więcej niż jednej szklanki bym chyba nie wypił.
Dodał: Slainte - 2015-07-17 15:23:55

oceny Oceny

Użytkownicy 8,6 / ilość: 5
Goście 7,5 / ilość: 6
średnia8 / ilość: 11

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-08-02 21:46:22
Po pierwsze - jest zupełnie inny od dotychczas znanych mi FES-ów. FES-y Widawy czy ReCraftu były bardziej pełne, słodkie, nastawione na pijalność, można by rzec że nawet na easy drinking. Ten jest zdecydowanie wytrawny, dość mocno kwaskowy. Co prawda, po ociepleniu staje się męczący - ale póki jest chłodny, robi robotę. Po drugie - jest bardzo dobry. Gładki, mocno palony i nieźle nachmielony, aczkolwiek nie jakoś przesadnie. Ta kwaskowatość wraz z goryczką daje wrażenie cytrusowości, tak jakby do mocniejszej wersji Dry Stouta dodano cierpkich owoców. Alkohol - niewyczuwalny. Po trzecie - 10 złotych za butelkę jest bardzo dobrze wymierzoną ceną za to piwo. Nie wypije się go dużo, ale do wieczornej degustacji jest idealne. Zachęcam do skosztowania, piwo ma swój charakter i jest wyróżniającym się przedstawicielem w swoim stylu.
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-08-08 21:30:51
ja po tym nie wychodze z lasu bo kret cisnie jak c**j ,ale dobry
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-09-16 23:39:26
Kolor ciemno-brązowy, wpadający w czerń, nieprzenikniony. Piana beżowa z drobnych pęcherzyków, opadając do minimalnej warstwy na powierzchni lekko dziurawiła.
Aromat zdominowany przez palone i ciemne słody: kawa i czekolada z kakałem. Dochodzi do tego trochę karmelku i prażonego zboża. Ledwie wyczuwalna nuta chmielowa.
W smaku dominuje kawa z czekoladą, nieco słodzona akcentami zbożowymi i karmelkowymi. Kwasek na finiszu minimalny. Goryczka głownie palona za sprawą słodów palonych plus ziołowość od chmielu. Do tego trochę alkoholowości, co wraz z dość wysokim wysyceniem daje szczypanie na języku i podniebieniu.
Ciało spore pewnie za sprawą wsadu płatków jęczmiennych.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-10 18:17:38
16 plato, alk. 6,9%. IBU 36. Słody: monachijski I, czekoladowy, karmelowy, jęczmień palony, płatki jęczmienne. Chmiel Marynka, drożdże S-04. Data do grudnia 2017.
Oko: prawie czarne z wiśniowymi przebłyskami, piana bezowa, gęsta.
Nos: wytrawny, dobitny aromat kawy zbożowej i ciemnych słodów. Po ogrzaniu wychodzą delikatnie leśne owoce.
Smak: dobry wytrawny stout. Sporo palonych słodów, w tym zboża, z odrobiną kwaskowości, goryczka typu palonego (suche kakao) i lekko czuć goryczkę od chmielu. Po ogrzaniu pojawia się aromat czekoladowy oraz owoców leśnych. Troszkę mało ciała, ale wraz z niskim wysyceniem daje dobrą pijalność.
Jeden z najciekawszych polskich FES-ów.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.