Zostań patronem na
Łąkomin Dziki Dzik na Torfowisku
Łąkomin Dziki Dzik na Torfowisku
Łąkomin Dziki Dzik na Torfowisku
% alk. 9.1
Blg 21.0
brak koduaddbarcode


Wersja BA piwa Dziki Dzik z browaru Łąkomin. Leżakowana w dębowej beczce po torfowej whishy single malt pochodzącej ze Szkocji. Piwo dolnej fermentacji, niepasteryzowane, niefiltrowane. Skład: woda, słody pilzneński, monachijski I, Caramunich I, Caraaroma, Carafa Special I, chmiele Marynka, Lubelski, drożdże Saflager w34/70. Butelka 0,33l.
Dodał: jover - 2018-04-23 13:12:36

oceny Oceny

Użytkownicy 9 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia 9/10 / ilość: 1

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-10-14 19:14:32
Oko: heban, z niewielkimi rubinowymi przebłyskami. Piana jasnobeżowa zbudowana z drobnych pęcherzyków, średniowysoka, dość trwała i zostawia ślad na szkle..
Nos: z butelki nuty torfowe, dość wyraźne. Ze szkła dochodzi jeszcze w tle podstawa słodowa, pumperniklowa, nieco czekoladowa, ale na bardzo niskim poziomie. Po ogrzaniu podstawa słodowa nieco wyraźniejsza, ale słaba nadal na tle torfowych nut.
Smak: gładkie, o niezbyt wysokim ciele, niskowysycone, o dość złożonych aromatach, średniointensywnych. Podstawa słodowa niezbyt intensywna, ale wyczuwalna ? pumpernikiel ze śliwką z lekką kwaskowością, nieco czekolady gorzkiej. Następnie dominacja beczki, nuty torfowe. Finisz i after bardzo długie, torfowo-orzechowe, na języku odczucie popiołowości utrzymuje się jeszcze kilka sekund.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2018-09-22 18:07:35
zapach torf, spalone kable, subtelny nieprzeszkadzający a podbijający tą torfowość alkohol, wysycenie średnie, w smaku średnio gęste, gładkie, subtelny ale jednak wyczuwalny na języku alkohol, słodkie, torf, czekolada, bombonierka, rozgrzewa przełyk ale nie mocno i jest to odczuwalne na początku, gorycz średnia, torfowa, kawowo/czekoladowa, aftertase kable, ogólnie dobre, nie jest przesadnie torfowe jak piwa ze słodem whisky, bardzo wciągające, warka 06.2018r.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010