zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Łąkomin Basior
Łąkomin Basior
Łąkomin Basior
% alk. 11.5
Blg 25.0
IBU 80
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Właśnie trzymasz w ręku piwo uwarzone w samym sercu Lubuskiego lasu. Słychać tutaj szum przepływającej rzeczki Łąkomianki, śpiew ptaków i odgłosy zwierzyny leśnej. Tak magiczne miejsce musi być natchnieniem dla piwowara. . .
Dodał: Shinodin - 2018-02-26 07:51:04

oceny Oceny

Użytkownicy 8,22 / ilość: 9
Goście 8,75 / ilość: 4
średnia 8,38/10 / ilość: 13

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-09-04 22:03:40
W aromacie bardzo słodowo. Na pierwszym planie skórka od chleba, w tle toffiee, karmel, suszone owoce. Całość wieńczy nuta alkoholowa. Nut amerykańskiego chmielu niestety nie wyczuwam.

Piwo leciutko opalizujące, o głębokiej, bursztynowej barwie. Piana sycząca, szybko opadająca i z oporem tworząca niespełna pół centymetrową warstewkę która i tak szybko opadła do cienkiego pierścienia na ściankach szkła.

Treściwe, pełne ciała, gęstości. W smaku słodowość, słodycz karmelu, wyrobów czekoladopodobnych. W tle owoce cytrusowe, akcenty żywicze oraz orzechowe. Gorycz - wysoka, szybko wyczuwalna, wraz z lekko rozgrzewającym alkoholem w przełyku. Finish w typie skórki od chleba w połączeniu z suszonymi owocami.

Trochę brakuje mi tutaj charakteru amerykańskiego chmielu. Słodowość w postaci potężnego, ciężkiego, wyleżakowanego i przyjemnie karmelowego piwa fajna, alkohol bardzo ładnie ułożony i dobrze dopełnia całości, ale chmielowość ma tutaj duży problem by się przebić. Mimo wszystko bardzo bardzo dobry barley wine.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2017-12-05 20:36:05
zapach słodycz, alkohol, karmel, toffi, słód, smak słodkie, czekolada, karmel, alkohol, bombonierka, średnio gęste, czuć ten procent, alkohol w zapachu i smaku dobrze ułożony, wysycenie niskie+, gorycz ciemna czekolada, kwaśna, ogólnie dobre, patrząc na dość ubogi, jednocześnie nieprzekombinowany zasyp: pale ale, caramunich I + chinook wyszło to mega dobrze
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-09-20 23:00:01
Kolor bursztynowy, lekko zamglony. Piana beżowa z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając do minimalnej warstwy, dziurawiła i utworzyła ślad na szkle.
Aromat słodowy: karmelowy, toffi, suszone owoce, lekko żywicznie i cytrusowo na finiszu.
W smaku jest słodko. Suszone owoce z karmelem i landrynkami dominują. Kontrę stanowi solidna goryczka w nucie cytrusowej, ziołowej i alkoholowej.
Piwo nie jest zbyt gęste, za to bardzo pijalne, z dobrze ukrytym alkoholem.
Pite z beczki robiło jeszcze większe wrażenie.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-10 15:05:06
Oko: kolor to ciemna miedź, wpadająca w brąz. Piana niezbyt wysoka, beżowa.
Nos: głównie silna podstawa słodowa, jest słodko, karmel / toffi, trochę suszonych owoców, delikatnie czuć żywicę
Smak: początkowo mocna strona słodka na języku dominuje (suszone owoce oblane karmelem tofi), ale to wszystko zbalansowane mocną goryczką i to bardzo miłą żywiczno-ziołową do tego goryczka od palonych słodów plus lekka / delikatna kwaskowość. To wszystko sprawia, że sporo się dzieje w tym piwie. Zdradliwie pijalne, bo alkoholu nie tylko nie ma w aromacie, ale nawet nie szczypie w język, a gardło ogrzewa dopiero po kilku łykach. Jak na 25 blg to ciało średnie, ale jest dobrze. Niesamowicie ułożone, rok leżakowało jak zapewniał piwowar. Chyba najlepszy polski Barley Wine, jaki do tej pory piłem (w wersji nie leżakowanej w beczkach po innych trunkach).
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010