La Trappe Dubbel
La Trappe Dubbel
La Trappe Dubbel
% alk. 7.0
Blg 16.2
8711406995211addbarcode
ulubione: 9
cena: 26 zł

Piwo górnej fermentacji klasztorne, klasy „Dubbel” - podwójne. Odmiana piwa La Trappe, charakteryzująca się pięknym ciemno-bursztynowym kolorem i bogatą miękką pianą. Bardzo intensywny owocowy aromat z nutkami cytrusowymi i goździkowymi. Znakomity pełny smak zdominowany przez wyborny słód. Piwo słodkawe, mocne, o lekko winnym posmaku, ale nie zdominowane przez smak alkoholu. Warzone wg tradycyjnej formuły klasztornej.
Dodał: admin - 2011-10-04 08:42:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,65 / ilość: 43
Goście 8,37 / ilość: 38
średnia 7,99/10 / ilość: 81

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2019-02-24 09:01:52
Ekstrakt . Alkohol 7%. Słody: . Chmiele: . Dodatki: syrop glukozowy.
Oko: ciemna miedź wchodząca w mahoń, klarowna. Piana brudne ecru, bardzo nietrwała, znika niemal do zera.
Nos: z butelki owocowo-drożdżowy. Ze szkła sporo owocności (karmelizowanej, suszonej), zaznaczona podstawa słodowa, typu karmelowo-biszkoptowego.
Smak: wytrawne, lekko winne, delikatnie kwaskowo-przyprawowo-drożdżowe na finiszu. Ciała bardzo mało, dość wysokie wysycenie. Łatwe w odbiorze, aromaty niezbyt silne. Kolejne ciekawe piwo belgijskie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-01-01 21:28:50
Aromat przyjemny. W pierwszej chwili słodki, owocowy, w typie suszonych fig, śliwek i innych owoców, jednoznacznie budzący skojarzenia z kompotem wigilijnym z suszu. Jest też wyczuwalna przypieczona skórka od chleba i wyraźnie zaznaczająca się przyprawowość w tym goździk które nieco sprawiają że aromat poza tym że jest słodki, jest też przyjemnie orzeźwiający. Alkohol schowany.

Piwo o ciemno czerwonej barwie, delikatnie opalizujące, ze średnio obfitą, beżową pianą, która opada jednak dość szybko. Zostaje jednak cieniutka warstewka i krążek przy ściankach szkła, które są zbudowane z drobniuteńkich bąbelków.

Pół-wytrawne, wysoko nagazowane jak na piwo belgijskie przystało i niezbyt pełne. W smaku chlebowe, owocowe, mocno przyprawowe i korzenne. Jest natomiast dziwnego rodzaju taniczno drewniany finish, sprawiający wrażenie jakby piwo leżakowało w beczkach. Aftertaste - słodki, owocowy, i również drewniany w pewien sposób. Alkohol znów praktycznie nie wyczuwalny poza delikatnym rozgrzewaniem w przełyku.

Nudna Belgia wcale nie jest nudna i po raz kolejny nie zawodzi jak się okazuje. Piwko złożone, o nietuzinkowym drewniano beczkowym finishu którego kompletnie się nie spodziewałem. Po prostu solidny dubel.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-07-05 13:54:00
Wygląd: kolor bardzo mocna herbata, delikatnie zmętnione, piana beżowa, spora, ale nietrwała, lacing znikomy.
Zapach: festiwal owoców suszonych i karmelizowanych, bardzo wysoka goździkowość i przyprawowość.
Smak: Prawie odzwierciedla zapach, bardzo owocowe, owoce białe i czerwone, ale w smaku są też świeże (dzika czereśnia ? jak z Jima Beama, śliwka), ale i jakaś nuta banana, bardzo goździkowe i korzenne, chlebowe i to bardzo, trochę pumpernikla i kawy zbożowej, przypalonego ciasta, w ogóle jest delikatnie ciastkowe, odrobinę orzechowe, alkohol bardzo dobrze ukryty (termin do czerwca 2018). Jest lekko wodniste. Bardzo dobre, dużo się tu dzieje dobrego.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
dawid3003
starstarstarstarstar

2016-05-04 19:30:55
Aromat słodki, kwiatowy delikatnie alkoholowy. Barwa ciemna bursztynowa, piana niewielka. Smak owocowy, słodowy i wydaje mi się że jest za słodkie. Smak alkoholu delikatnie wkomponowuje się w całość. Minimalna goryczka w pierwszej fazie konsumpcji.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010