La Quince & Humulus Lupulus Sweet Dreams
La Quince & Humulus Lupulus Sweet Dreams
La Quince & Humulus Lupulus Sweet Dreams
% alk. 10.5
IBU 80
brak koduaddbarcode

Piwo po raz pierwszy uwarzone w lutym 2015 w siedzibie baskijskiego browaru Bidassoa Basque Brewery w Irun przez kooperację browaru La Quince i (chyba) blogera Humulus Lupulus. Chcieliśmy zrobić z tego piwa coś specjalnego, gdzie siła pochodzi ze słodów, gdzie będzie można znaleźć słodkie i prażone niuanse, ale nie pozwalające przechodzić chmielowi w tle obojętnie, by połączyć i zintegrować ich obecność w jedną całość. Wszystko to o mocy 10,5%, co może i jest trochę niebezpieczne, lecz pomoże Ci mieć słodkie sny. Piwo w stylu American Barley Wine. Etykieta jest dziełem Antonio Bravo.
Dodał: bartekn - 2016-04-21 18:50:30

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2016-04-21 01:27:37
To piwo jest naprawdę do-sko-na-łe. Pite w wersji lanej. W barwie ciemnobursztynowe, z jasną, gęstą pianą, zostającą do końca degustacji w dość sporej warstwie, wspaniałe firanki na szkle. W aromacie głównie silne akcenty karmelowe, bakaliowe, nawet może lekko rumowe. Smakowo to gigantyczny ładunek słodowy - silny karmel, ale istotnie słodki, a nie w takim palonym wydaniu. Rodzynki, suszone owoce. Piwo jest rozgrzewające, z dobrze ukrytym alkoholem, dość pijalne jak na taki woltaż i zapewne bardzo wysoki ekstrakt. Goryczka wyraźna, raczej chmielowa, może też troszkę alkoholowa, odpowiednia. Zupełnie inne ABW niż wszystko co jest dostępne w portfolio rodzimych browarów, przede wszystkim kompletny brak Ameryki w smaku i aromacie. Ktoś może się zdziwić, że tak chwalę, a daję tylko tylko 7/10. Daję tyle właśnie przez ten brak chmielowych nut. Tak wyobrażam sobie właśnie nie amerykańskie, a klasyczne BW. Gdyby sypnęli \"zielonego dobra\" dużo więcej, spokojnie dałbym 9/10. Na pewno polecam spróbować gdyby ktoś miał okazję. Niezwykle ciekawe, pełne, treściwe, słodkie, deserowe, warte swej ceny.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.