La Pirata Black Block
La Pirata Black Block
La Pirata Black Block
% alk. 11.2
IBU 72
8437015661056addbarcode

Produkt hiszpańskiego browaru rzemieślniczego La Pirata, uwarzony w Ca l’Arenys - Cervezas Guineu z miejscowości El Palà de Torroella, nieopodal Barcelony. La Pirata warzy swoje piwa w kilku browarach. Browar został założony w mieście Suria, znajdującym się w Katalonii. Black Block to reprezentant stylu Imperial Stout, na stronie browaru można przeczytać, że jest to piwo limitowane, nie należy do stałej oferty browaru.

Skład: woda, słód jęczmienny, owies chmiele i drożdże.

Ciężko gdziekolwiek znaleźć więcej informacji na temat tego piwa i samego browaru. Strona internetowa jest skromna i mało tam konkretnych danych. Na uwagę zasługuje ładna, rzucająca się w oczy etykieta, wykonana z wysokiej jakości śliskiego papieru. Dostępne w butelkach o pojemności 0,33l.
Dodał: stacher93 - 2015-04-03 10:39:40

oceny Oceny

Użytkownicy 7,14 / ilość: 7
Goście 7 / ilość: 1
średnia7,13 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2022-11-29 14:14:48
Klasycznie w aromacie: kawa, czekolada, paloność. W smaku słodkawo, czekoladowo, kawowo za chwilę dołączają klimaty palone. Piwo gładkie i bardzo pijalne mimo dużego woltażu. Nie czuć tego 11,2 alko. Świetny Ris.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2022-03-18 03:25:53
La Pirata Black Block
WYgląd: ciemno brunatne, nieprzejrzyste, niewielka piana, z pół centymetra, beżowa, drobna, trwała
Zapach:mega palony, kawa zbożowa, naturalna, palona po włosku, gorzka czekolada, trochę owoców czerwonych i czarnych, piwo miało termin do 12/2020, nie ma złych nut utlenienia, ale też nie ma jakichś ekstra, czyli np rodzynek czy jakiegoś porto/sherry
Smak: a tu zaskoczenie, bo w aromacie ich nie było, ale w smaku jest mega sherry, rodzynkowe, lukrecjowe, zapewnie z wyleżakowania, poza tym to mega palone piwo, brakuje mi takich polskich RISów, teraz wszystko poszło, jeżeli już, bo przykładem jest poprzednia woda ze 100 mostów, w pełnię i słodkość, a RIS przecież zawsze był hardy, mega palony, goryczkowy. Tu jest mega gładkość, mega pełnia, mega ciało, a szczerze, ono ma 11,2% wyciągnięte z 26,7blg, to jest ten sam poziom cukrów resztkowych to 9% z 23blg 100 Mostów, które smakowało jak, k***a, jakiś Guinness. Gdyby nie nuty utlenienienia, to ono pewnie by nie zachwycało, ale to jest dokładnie taki RIS jaki być powinien, w xuj palony, kawowy, czekoladowy, z jakąś nutą pralinową, w xuj goryczkowy, pełny, cielisty, nisko wysycony. To jest piwo do sączenia wieczorem, nie do wypicia duszkiem, taki powinien być RIS.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-01-29 12:34:24
Nie piłem zbyt wielu Risów.Obok tego miałem okazję próbować Hadesa z Olimpu, Thornbrige Saint Petersburg, Cocoa Psycho z Brewdoga, Samuel Smith Imperial Stout.Najbardziej podpasował mi wyrób Brewdoga, tyle, że piłem go bardzo dawno, praktycznie na początku mojej przygody z piwami.Szczerze mówiąc ten gatunek nie zaskarbił sobie mojej miłości, jeszcze chyba nie trafiłem na piwo, które zachwyciłoby mnie w stu procentach.Mając do wyboru RIS czy Barley Wine, zdecydowanie sięgam po to drugie.Black Block to duża ciekawostka, pierwsze piwo craftowe z Hiszpanii jakie miałem okazję pić.Wysoki woltaż zrobił swoje, alkohol w smaku wyczuwalny, w aromacie również było go czuć, solidnie rozgrzewał też w przełyku.Barwa czarna, nieprzejrzysta, piana brunatna, średnio oraz drobno-pęcherzykowa, niewysoka.Do końca została w postaci smug i wianuszka, oblepiała szkło zostawiając nierówne i cienkie ślady.Aromat alkoholowy, a bardziej likierowy.Z wyczuwalną palonością, kawą i ciemną czekoladą.Jednak najbardziej wybijała się nuta likieru.W smaku również trochę kawy, akcentów palonych i kakao, przyzwoita palona goryczka na koniec no i wspomniane wcześniej alkoholowe tło.Nasycenie niskie, prawidłowe.Piwo ciekawe, przyzwoite, jednak nie zachwyciło.Czekam na jakąś bombę z tego gatunku.Duży plus za świetną etykietę.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.