La Pirata Black Block
La Pirata Black Block
La Pirata Black Block
% alk. 11.2
IBU 72
8437015661056addbarcode

Produkt hiszpańskiego browaru rzemieślniczego La Pirata, uwarzony w Ca l’Arenys - Cervezas Guineu z miejscowości El Palà de Torroella, nieopodal Barcelony. La Pirata warzy swoje piwa w kilku browarach. Browar został założony w mieście Suria, znajdującym się w Katalonii. Black Block to reprezentant stylu Imperial Stout, na stronie browaru można przeczytać, że jest to piwo limitowane, nie należy do stałej oferty browaru.
Ciężko gdziekolwiek znaleźć więcej informacji na temat tego piwa i samego browaru. Strona internetowa jest skromna i mało tam konkretnych danych. Na uwagę zasługuje ładna, rzucająca się w oczy etykieta, wykonana z wysokiej jakości śliskiego papieru.

Skład: woda, słód jęczmienny, owies chmiele i drożdże
Dostępne w butelkach o pojemności 330 ml.
Dodał: stacher93 - 2015-04-03 10:39:40

oceny Oceny

Użytkownicy 7,14 / ilość: 7
Goście 7 / ilość: 1
średnia7,13 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar
2022-11-29 14:14:48
Klasycznie w aromacie: kawa, czekolada, paloność. W smaku słodkawo, czekoladowo, kawowo za chwilę dołączają klimaty palone. Piwo gładkie i bardzo pijalne mimo dużego woltażu. Nie czuć tego 11,2 alko. Świetny Ris.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2022-03-18 03:25:53
La Pirata Black Block
WYgląd: ciemno brunatne, nieprzejrzyste, niewielka piana, z pół centymetra, beżowa, drobna, trwała
Zapach:mega palony, kawa zbożowa, naturalna, palona po włosku, gorzka czekolada, trochę owoców czerwonych i czarnych, piwo miało termin do 12/2020, nie ma złych nut utlenienia, ale też nie ma jakichś ekstra, czyli np rodzynek czy jakiegoś porto/sherry
Smak: a tu zaskoczenie, bo w aromacie ich nie było, ale w smaku jest mega sherry, rodzynkowe, lukrecjowe, zapewnie z wyleżakowania, poza tym to mega palone piwo, brakuje mi takich polskich RISów, teraz wszystko poszło, jeżeli już, bo przykładem jest poprzednia woda ze 100 mostów, w pełnię i słodkość, a RIS przecież zawsze był hardy, mega palony, goryczkowy. Tu jest mega gładkość, mega pełnia, mega ciało, a szczerze, ono ma 11,2% wyciągnięte z 26,7blg, to jest ten sam poziom cukrów resztkowych to 9% z 23blg 100 Mostów, które smakowało jak, k***a, jakiś Guinness. Gdyby nie nuty utlenienienia, to ono pewnie by nie zachwycało, ale to jest dokładnie taki RIS jaki być powinien, w xuj palony, kawowy, czekoladowy, z jakąś nutą pralinową, w xuj goryczkowy, pełny, cielisty, nisko wysycony. To jest piwo do sączenia wieczorem, nie do wypicia duszkiem, taki powinien być RIS.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-01-29 12:34:24
Nie piłem zbyt wielu Risów.Obok tego miałem okazję próbować Hadesa z Olimpu, Thornbrige Saint Petersburg, Cocoa Psycho z Brewdoga, Samuel Smith Imperial Stout.Najbardziej podpasował mi wyrób Brewdoga, tyle, że piłem go bardzo dawno, praktycznie na początku mojej przygody z piwami.Szczerze mówiąc ten gatunek nie zaskarbił sobie mojej miłości, jeszcze chyba nie trafiłem na piwo, które zachwyciłoby mnie w stu procentach.Mając do wyboru RIS czy Barley Wine, zdecydowanie sięgam po to drugie.Black Block to duża ciekawostka, pierwsze piwo craftowe z Hiszpanii jakie miałem okazję pić.Wysoki woltaż zrobił swoje, alkohol w smaku wyczuwalny, w aromacie również było go czuć, solidnie rozgrzewał też w przełyku.Barwa czarna, nieprzejrzysta, piana brunatna, średnio oraz drobno-pęcherzykowa, niewysoka.Do końca została w postaci smug i wianuszka, oblepiała szkło zostawiając nierówne i cienkie ślady.Aromat alkoholowy, a bardziej likierowy.Z wyczuwalną palonością, kawą i ciemną czekoladą.Jednak najbardziej wybijała się nuta likieru.W smaku również trochę kawy, akcentów palonych i kakao, przyzwoita palona goryczka na koniec no i wspomniane wcześniej alkoholowe tło.Nasycenie niskie, prawidłowe.Piwo ciekawe, przyzwoite, jednak nie zachwyciło.Czekam na jakąś bombę z tego gatunku.Duży plus za świetną etykietę.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.