La Corne du Bois des Pendus Triple
La Corne du Bois des Pendus Triple
La Corne du Bois des Pendus Triple
% alk. 10.0
Blg 0.0
5 425026 610012addbarcode

Klasyczny belgian tripel z serii piw La Corne du Bois des Pendus. Piwo refermentowane w butelce, z długim terminem trwałości.
Dodał: SoupDog - 2019-01-19 07:40:05

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
SoupDog
starstarstarstarstar
2019-01-23 21:08:12
Kolor słomkowy, piana obfita, ze średnimi pęcherzykami, do wysokości ok. 3-6 cm. Piana jest ?trzaskająca? - słychać CO2, bo wysycenie jest duże. Lacing pierwsza klasa.

Piwo leżakowało u mnie przez osiem miesięcy w temperaturze pokojowej. Z tego powodu wytrącił się osad. Nie doczytałem, że temperatura przechowywania i podawania to 12 stopni. Osad robi bardzo złe wrażenie, chociaż podczas picia nie jest wyczuwalny. Na usprawiedliwienie dodam, że to piwo ma bardzo długi termin ważności (11.2020), co sugerowało, że nic mu się nie stanie w okresie przechowywania.

Trunek jest gęsty i mętny jak witebier. Ma zapach pszennego chleba z nutą oranżadowo-drożdżową. To częsty motyw w piwach belgijskich.W kraju wytworzenia serwują La Corne Tripel w pokalu w kształcie rogu, bo w miarę ocieplania smak się pogarsza. Stąd nazwa ? słabo znam francuski, ale oznacza chyba ?Róg wisielca?.

Smak tego tripla przypomina piwa w stylu blond, ale jest bardziej wytrawny. To dlatego, że nie ma w nim cukru. Ciekawe jak osiągnięto wysoki poziom alkoholu (10%), gdyż zwykle w triplach cukru jest dużo. Alkoholu nie czuć, nie ma wódczanego smaku, ale jest przyjemne pieczenie w ustach. I jest fajne uderzenie alko do głowy.

Piwo oceniam na 9-10. Jest to jedno z najciekawszych piw, jakie degustowałem. Minusem jest jednak duży osad, którego się nie spodziewałem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.