Laško Dark
Laško Dark
Laško Dark
% alk. 5.9
Blg 13.7
brak koduaddbarcode
cena: 3,0 zł

Piwo ciemne pasteryzowane rodem ze Słowenii o specyficznym aromacie karmelowym. Jego smak jest wytrawny, wyraźnie słodowy, ale mimo tego dość lekki i nie tak natarczywy. Stonowany w smaku, brakuje mu kopa w którąś stronę smaku lub zapachu. Zdaniem producenta idealny na specjalne okazje w dobrze dobranym towarzystwie, tj. przeciętny slogan reklamowy. Kupiony w butelce 330 ml w Polo Markecie za ok. 3 zł.
Dodał: edin.dzeko - 2015-07-20 09:11:56

oceny Oceny

Użytkownicy 4,25 / ilość: 4
Goście 6,33 / ilość: 3
średnia 5,14/10 / ilość: 7

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-10-14 00:41:51
Barwa: Ciemno-brązowa, z licznymi bordowymi refleksami, klarowna.

Piana: W kolorze kremowym, początkowo obfita i wysoka na ponad trzy centymetry. Składa się głównie z średnich pęcherzyków, które niestety bardzo szybko się powiększają. Tworzy się bardzo nierówna potargana kołderka, z licznymi pękatymi bąblami i szczelinami. Całość szybko obniża się do w miarę równego, półcentymetrowego kożucha, który przeciera się na środku.

Aromat: Intensywny, karmel w połączeniu ze sporą metalicznością, którą potwierdza test z nadgarstkiem. Dodatkowo z butelki czuć silnie tzw. skuna czyli izopentylomerkaptan, związek, który powstaje przez rozkład cząsteczek chmielu pod wpływem światła, które przepuszcza zielona butelka. Aromat piwa nie należy do najprzyjemniejszych. Miodowo-karmelowa słodycz jest bardzo intensywna, sztuczna i dominująca. Gdzieś w oddali można doszukać się nut przypieczonej skórki chlebowej. Zapowiada się bardzo słodkie i płaskie w smaku piwo.

Smak: Bez zaskoczenia, solidna słodycz o karmelowym charakterze, następnie wyczuwalne nuty miodowe oraz lekkie przypalane słody. Znów pojawiają się akcenty przypieczonej skórki chlebowej i samego chleba razowego. Momentami można wyczuć chwilową kwaskowość, która szybko zostaje przysłonięta przez słodycz. Goryczka epizodyczna, dość sztuczna, w ustach po przełknięciu pozostaje lekko mdlący, słodki posmak. Faktycznie skojarzenia z podpiwkiem, kwasem chlebowym - razowym czy colą są na miejscu. Piwo jest mało konkretne, wodniste i nudne.

Nasycenie: Średnio-niskie, może być.

Komentarz: Ciekawostka, pierwsze moje piwo ze Słowenii. Sama zielona butelka nie zapowiadała niczego ciekawego. Skun z butelki straszny, metaliczność i słodycz w aromacie. Smak płaski, nudny, bardzo słodki, wodnisty i to chyba na tyle. Słabe piwo, szczerze mówiąc nie spodziewałem się czegoś super, ale myślałem, że będzie ciut lepiej. Ciężko mi się to piję, jest takie syntetyczne, nienaturalne i męcząco-mdlące. Przywiózł mi je brat z PoloMarketu, u mnie w mieście nie ma tego sklepu. W zamian dostał Farmera z BroKreacji, więc wygrał życie. Kapsel i etykieta do kolekcji, kolejny kraj na mojej piwnej mapie świata do odkreślenia. To chyba na tyle.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
dawid3003
starstarstarstarstar

2015-10-09 20:09:37
Bardzo przyjemne piwo. Mi smakowało, zapach ma owocowy i palony słód w smaku tak samo.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-09-07 21:07:14
Słabiutko wypada w porównaniu do innych dark lagerów, bardzo wodniste. Lekko wyczuwalny posmak karmelu. Na słowenii już lepszy jest konkurent Union Dark Lager
awatar
Slainte
starstarstarstarstar

2015-07-31 22:30:48
Laško Dark ma bardzo niewyraźny, metaliczny aromat. Palony słód, jakieś pleśniowe akcenty. W smaku jest płaskie i generalnie smakuje coca-colą. Posmak lekko kwaskowaty, za grosz ciała.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 3 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010