Kwas Delta
Kwas Delta
Kwas Delta
% alk. 3.0
Blg 9.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 6

Kolejne piwo uwarzone przez kontraktowy Browar Pinta, w ramach akcji PINTA miesiąca - piwo na miesiąc wrzesień. Uwarzone w Browarze na Jurze z Zawiercia. PINTA Miesiąca - specjalna akcja piwowarska - co miesiąc prezentujemy zupełnie nowe piwo. Eksperymentujemy z recepturami i surowcami, kooperujemy z pasjonatami z Polski i zagranicy.
Przygotowujemy jednorazowo nie więcej niż 100 beczek - piwo dostępne jest wyłącznie w beczkach w pubach biorących udział w akcji. Nie wykluczamy, że piwa które wzbudzą pozytywne emocje będą warzone na większą skalę i będą w przyszłości dostępne w regularnej sprzedaży - w beczkach i butelkach.
Premiera każdego piwa planowana jest w II połowie miesiąca - od lutego do grudnia. Nazwę oraz styl każdego nowego piwa ogłaszamy kilka dni przed premierą - informacji szukajcie m.in. na kalendarzach dostępnych w pubach serwujących PINTĘ Miesiąca. Nazwa: PINTA Kwas Delta
Styl: Berliner Schwarze 9,0°Plato / 3,0 % alk.obj.
Premiera: 12 września 2015 r. - Beer Geek Madness 3 - Zaklęte Rewiry - Wrocław. PINTA Kwas Delta 9,0° - Berliner Schwarze, uwarzone specjalnie na 3. edycję Beer Geek Madness. Innowacyjne: kwaśne, lekkie i ciemne piwo zakwaszanie bakteriami Lactobacillus Plantarum. Prawda że jest ciemne? Prawda, że smakuje jak jasne?Nasz sekret to najlepsze niemieckie słody, własnoręcznie namnażane kultury bakterii Lactobacillus Plantarum i specjalny ekstrakt słodowy - barwiący - Sinamar®. PINTA Kwas Delta dostępny w ok. 80 pubach w całej Polsce.
Dodał: bartekwts - 2015-09-27 21:53:24

oceny Oceny

Użytkownicy 7,07 / ilość: 42
Goście 6,84 / ilość: 32
średnia6,97 / ilość: 74

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2016-04-21 18:28:03
Kolor pomiędzy brązowym a czarnym, pod światło ? wiśniowe lub jak kto woli rubinowe refleksy. Piana bezowa, średnio-pęcherzykowa szybko opadła, zostawiwszy jeno krążek na powierzchni ? obrzeżu szkła.
W aromacie kwas, wyczuwalny już od momentu otwarcia butelki. W szkle czuć jeszcze intensywniej bakteryjną robotę, zmieszaną z ciemnymi słodami, dającymi efekt chlebowego zakwasu. Das gut!, zważywszy że piwo w zapachu jest orzeźwiające i lekkie.
Smak to wyraźny kwach kontrowany słodami (wielo)zbożowymi. Jest lekko i orzeźwiająco. Goryczka minimalna, muska dosłownie podniebienie i język, jest szlachetna i nie zalega na ozorze. Efekt szczypania na języku i podniebieniu będący efektem wysokiego (początkowo) wysycenie, dopełnia obraz doznań sensorycznych przy degustacji kwaśnej delty Pinty.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2016-02-26 19:08:36
Cena: 7,50 , warka:12/04/16 , Barwa: czarna , nieprzejrzysta ; Piana: szybko znikająca , mocno pękająca , w chwili dało się dostrzec jej redukcje , zbudowana z drobnych bąbelków pozostawiła cieniuteńki pierścionek ; Aromat : będzie kwaśne to zapowiada od początku zapach tego 4 już kwasu od Pinty, od czego to początkowo pierwsze skojarzenie z wiśniami ale jednak to są bakterie kwasu mlekowego , w ogóle nie czuć że to ciemne piwko ; Smak: ekstra kwaśne ,przy drugim łyku da się doszukać ciemności tego piwa w lekkiej wynikającej ze słodu goryczce ale nie jest to jej główny profili , wszystko sprowadza się do kwasu i chyba o to właśnie chodzi :) smakuje mi cała seria gamma chyba lepsza :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-02-23 20:01:29
Moje pierwsze spotkanie z Berliner Weisse, z tym ze w kolorze czarnym jak zaznacza Pinta na etykiecie.
Aromat ewidentnie kwaśny, przypomina zepsute mleko, kiszona kapuste. Jak dla mnie są też delikatne nutki siana.
Piwo nieprzejrzyście czarne, na pierwszy rzut oka wygląda jak stout, za wyjątkiem piany ;) Ta, słabo obfita, bardzo szybko całkowicie się redukuje i wydaje syczące dźwięki. Po drobnej lekturze stylu takiego efektu należy się spodziewać więc póki co wszystko jest na miejscu.
W smaku natomiast czuć trochę słodowości, ale ogólnie rzecz biorąc jest dominacja smaku kwaśnego, co rzecz jasna powinno charakteryzować ten styl. Jest też troszkę nut chlebowych, które pojawiają się nieco później, kojarzą mi sie one z dunkelweizenem. Ogólnie rzecz biorąc fajna cytrynowość (kwaśność), wysokie wysycenie i musowanie na języku.
Jakis komentarz na koniec? Berliner weisse wydaja mi sie byc przyjemnymi lekkimi piwami, które dzieki wysokiemu wysyceniu i malej zawartosci alkoholu mogą fajnie orzezwiać, choc akurat Kwas Delta jak dla mnie jest nieco za kwaśny.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2015-11-16 19:02:14
Bardzo przyzwoite - posmak czerwonej porzeczki, karmelu oraz miodu gryczanego, mocno kwaskowe na tle dotychczasowych kolegów.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.