Kulawy Ork
Kulawy Ork
Kulawy Ork
% alk. 6.0
Blg 14.1
IBU 60
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo w stylu Black IPA, uwarzone w browarze Witnica przez kontraktowy browar Chmielogród. Jest to dopiero drugie piwo warzone przez tego kontraktowca w Witnicy, wcześniej Chmielogród warzył swoje piwa w Browarze Piwna w Gdańsku. Browar ten powstał w 2014 roku, pomysłodawcą projektu był Wojciech Szlosowski - manager lokalu Degustatornia Gdańsk. Głównym piwowarem jest Wojciech Piasecki, za oprawę graficzną odpowiada Łukasz Obłażewicz, natomiast historię do poszczególnych postaci i piw tworzy Przemysław Rudź. Kulawy Ork to piwo niefiltrowane, pasteryzowane, naturalnie mętne. Ciemne moce Chmielogrodu reprezentował Kulawy Ork, który swój przydomek zyskał po jednej z licznych wojen, w których, jako zaciężna piechota, brał udział dla wrażeń i łupów. Nagły cios maczugą rozłupał mu dokumentnie prawą goleń, co uczyniło go krzepkim weteranem. Talent do opowiadania swoich przygód zapewniał mu wciąż pełen kufel piwa i półmisek ciepłej strawy, a trolle i gobliny czerpały z nich natchnienie do realizacji własnych awantur. Darzony wielką estymą był nieformalnym hersztem miejscowego półświatka, zgrabnie lawirującym pomiędzy układami z władzą, służbami porządkowymi, palestrą i pasterzami chmielogrodowych dusz. Skład piwa: woda, słód, drożdże, chmiele: Columbus, Cascade, Simcoe, Centennial. Zawiera słód jęczmienny. Osad na dnie butelki jest zjawiskiem naturalnym. Piwo miało premierę 10 kwietnia 2015 roku w Gdańskiej Degustatorni.
Dodał: Stacher93 - 2015-05-17 11:03:17

oceny Oceny

Użytkownicy 6,91 / ilość: 22
Goście 7 / ilość: 5
średnia6,93 / ilość: 27

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2015-10-03 18:44:55
Ciemne piwo smakujące trochę jak jasne, ale wyraźnie palone nuty i nie ma zbyt dużej goryczki (chuć niechmielenie przyzwoite - 60 IBU - przeciętne ma ok. 20). Pije się je przyjemnie - smakuje \"palonoscią\" (palone słody), kawą i sporo goryczki. Troszkę za dużo kwaskowaci, ale nie wybrzydzajmy za dużo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2015-08-12 22:06:37
Kolor ciemny niemal czarny, a pod światło ? rubinowy i do tego klarowny choć piwo jest nieutrwalone! Piana beżowa, po obfitym nalaniu opadła do małej warstwy i trzymała się do końca degustacji.
Aromat to mieszanka ciemnych słodów i amerykańskich chmieli. Czuć m.in. prażony słonecznik. Od pierwszego łyku mamy do czynienia z piwem ciemnym, leciutko kwaskowym. Paloność nie jest wszechobecna (na szczęście), uzupełniają je chmielowe przyprawy w średniej goryczce.
Piwo nie powala, ale jest z pewnością solidnym przedstawicielem czarnej IPA na terenach będących pod okupacją reżimu III RP.

oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-05-22 11:17:24
Poprawne CDA nie odstające od stylu, ale nie ma w nim nic zachwycającego. Wad nie wykryłem. Nie zawiodłem się, ale jest wiele lepszych CDA do których chętniej wrócę.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-04-29 17:45:52

Barwa: Brązowa, mocno zmętniona, nieprzejrzysta z dużą porcją chmielin.

Piana: Ciemno-kremowa, złożona z średnich i drobnych pęcherzyków. Po nalaniu powstaje ponad dwucentymetrowa, gęsta warstwa. Opada powoli do niskiej, nieprzerwanej, równo kryjącej taflę piwa kołderki, któa z czasem zaczyna się lekko dziurawić. Pozostawia na szkle równe, całkiem grube, lecz niestety nietrwałe koronki,

Aromat: Wyraźny, kakaowo-czekoladowy z palonymi słodami w tle. Nie brakuje też zdecydowanych, bardzo przyjemnych akcentów chmielowych, które ujawniają się jako wyraźna żywiczność. Niestety mimo wszelkich pozytywów w tle czuć diacetyl, nuty maślane nie są bardzo mocne, ale przebijają się przez bogactwo aromatów, które wcześniej wymieniłem.

Smak: Lekka kwaskowość z zaskakującymi w tego typu piwie akcentami mlecznymi ( i niestety maślanymi), następnie silnie odczuwalne palone słody. Można też doszukać się typowych dla tego gatunku posmaków czekoladowych i kakaowych. Nachmielenie objawia się jako Delikatny żywiczny finisz z odpowiednią goryczką, która jest przyzwoita, kakaowo-żywiczna, niestety szybko zanika.

Nasycenie: średnio-niskie, odpowiednie dla tego gatunku.

Komentarz: Przyzwoite piwo, zdecydowanie lepsze niż pierwszy wypust z Witnicy - Rudobrody Mag. Diacetyl ponownie wyczuwalny, jednak teraz już trochę mniej. Szczerze mówiąc to piwo bardziej podeszło mi jak jakiś american stout. Zabrakło silniejszej goryczki, jaką powinno charakteryzować się CDA, do tego było wszystkich akcentów w zapachu jak i smaku dużo, jednak wszystko było delikatne, nic nie dominowało. Z pewnością mając chęć na przedstawiciela tego gatunku wybrałbym coś innego.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.