Księży Młyn Satynowe
Księży Młyn Satynowe
Księży Młyn Satynowe
% alk. 5.5
Blg 14.0
brak koduaddbarcode

Satynowe to najnowsza z pięciu propozycji łódzkiego browaru rzemieślniczego Księży Młyn. Zarówno nazwa jak i sama etykieta nawiązują do tkalni czy postaci fabrykantów z dawnej Łodzi. Piwo uwarzone zostało jako porter na bazie łódzkiej wody ze źródeł głębinowych.

Z wyglądu ciemnobrązowe, nieprzepuszczające światła. W zapachu bardzo delikatne, w smaku zaś dość wytrawne - posmaki charakterystyczne dla porterów, mało w nim jednak aromatów wędzonych czy posmaków słodowych. Zawartość alkoholu na poziomie 5,5% jest niewyczuwalna w smaku - porter ten więc jest dość nietypowy jak na nasz kraj, bo nie wpisuje się w kanon porterów bałtyckich. Wysycenie przeciętne, piana niska, karmelowa, dość długo się utrzymująca. Najlepiej smakuje lekko schłodzone.
Cena orientacyjna w lokalach: 10,00 zł (butelka 500 ml / nalewak).
Dodał: szulcpatryk0 - 2015-04-10 08:53:44

oceny Oceny

Użytkownicy 7,33 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,33/10 / ilość: 3

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-01-19 19:12:02
Zakupiłem je wraz z innymi trzema piwami z tego browaru.Byłem zdziwiony, ceny ponad 9 zł i satynowe chyba 10,3 zł.To nawet kraftowe browary z dobrą renomą w Polsce nie walą takich cen, chyba, że za coś wyjątkowego, jakąś perełkę.Tutaj gatunki nie są wcale wymyślne, Porter, Koźlak, Pszenica i Pils.Trochę mnie to zraziło do tych piw, znaczy się za tą cenę oczekuję czegoś wyjątkowego.Bo dobrego pilsa czy pszeniczniaka to kupię za 5-6 zł.Barwa ciemno-brązowa, wpadająca w czarny, nieprzejrzysta.Piana beżowa, wysoka na centymetr po przelaniu do szkła.Złożona z różnej wielkości pęcherzy.Na środku dominują grube, które pękają i powodują zanikanie piany.Po chwili zostaje cienka obręcz i minimalne smugi na środku.Piana pozostawia na szkle średnio-grube firanki, które są równe i opadają tylko w dolnej części.Aromat w miarę wyraźny, złożony.Akcenty ciemnej gorzkiej czekolady, palonych słodów oraz kawy i kakao, z dużą porcją słodyczy.Aromat dość wytrawny, niebanalny.W smaku ponownie mieszanka palonych słodów, gorzkiej czekolady, kawy oraz kakao.Jest też nieprzesadna słodycz i przyjemna, palona goryczka o średnim natężeniu, która pojawia się na finiszu.Piwo sprawia wrażenie lekko gęstszego i lepkiego.Nasycenie średnie.Cóż, pierwsze z czterech piw z tego browaru jakie zakupiłem bardzo udane.Gdybym nie wiedział co piję postawiłbym, że jest to Porter Łódzki, Satynowe było podobne do tego piwa.Szczerze mówiąc nie przypominam sobie abym pił tak dobrego portera z tak niską zawartością alkoholu.Słowa uznania, bogate w smaku i aromacie piwo, które jest warte polecenia.Etykiety mają ładne wykonanie, aczkolwiek wolałbym aby każda prezentowała co innego, tutaj zmienia się tylko kolor i nazwa.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
szulcpatryk0
starstarstarstarstar

2014-10-30 23:59:28
Piwo jak na porter stosunkowo przyzwoite.
Wysycenie przeciętne, piana niska, drobnoziarnista i karmelowa, utrzymująca się niemal do końca picia i nie pozostawiająca śladów na szkle.
Barwa ciemnobrązowa, całkowicie nie przepuszcza światła.
W zapachu delikatne, wyczuwalne aromaty typowe dla portera. W smaku również, jednak tę pozycję przygotowano jako bardziej \"wytrawną\", co osobiście mi przeszkadzało, bo wolę bardziej słodowe portery. Znana \"wędzonka\" także niemal tutaj niezauważalna.
Woltaż 5,5% jak na polskie warunki to mało, ale przynajmniej nie ujawnia się podczas picia.
Całościowo piwo dobrze pijalne.

Cena w samym browarze producenckim: 10,00 zł / butelka 500 ml lub nalewak.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010