Księży Młyn Jedwabne
Księży Młyn Jedwabne
Księży Młyn Jedwabne
% alk. 6.6
Blg 16.5
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez browar restauracyjno-rzemieślniczy Księży Młyn z Łodzi, który nawiązuje do tradycji Łodzi przemysłowej. Oficjalne otwarcie browaru miało miejsce 27 września 2014 roku. Siedziba browaru mieści się w zabytkowym budynku dawnej szarpalni bawełny imperium włókienniczego Ludwika Grohmana. Każde piwo z tego browaru jest niepasteryzowane oraz niefiltrowane. Jedwabne to koźlak, uwarzony ze słodami: Pilzneńskim, Monachijskim, Karmelowym i Pszenicznym. W składzie podany również chmiel, drożdże i łódzka woda. Polecana temperatura spożywania to przedział 8-10°C. Z boku etykiety każdego piwa znajduje się barwna opowieść, z której dowiedzieć się możemy w jaki sposób dany gatunek piwa znalazł się w Łodzi. Koźlak jest jednym z sześciu piw jakie do tej pory trafiły na rynek. Każdy z produktów Księżego Młyna ma nazwę nawiązującą do tkalni oraz wyrobów włókienniczych. Pozostałe piwa z oferty browaru: Bawełniane - Pils, Przędzalniane - Pszeniczne, Satynowe - Porter, Włókiennicze - Extra
Special Bitter oraz Atłasowe - Marcowe.
Dodał: stacher93 - 2015-04-03 10:24:10

oceny Oceny

Użytkownicy 5 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia5 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-01-25 15:42:26
Barwa miedziana o rubinowym odcieniu, delikatnie zamglona.Piana w kolorze jasno-kremowym, złożona z drobnych i średnich pęcherzy.Po nalaniu wysoka na ponad centymetr, dziurawi się szybko na środku, zostaje skromny pierścień i grubo-ziarnista wysepka znajdująca się po jednej ze stron.Piana zostawia cienkie, nietrwałe i nierówne firanki na szkle.Aromat delikatny, na pierwszy plan wybija się chlebowość z przypieczoną skórką, następnie czuć delikatnie karmel i czerwone owoce z subtelną słodyczą.W smaku wyraźnie słodkie, karmelowo-chlebowe z lekko wyczuwalnymi owocami i miodową,lepką i gładką słodyczą.Goryczka pojawia się przy końcu i nie jest wyrazista.Piwo ma średnio-wysokie nasycenie CO2.Ostatnie jakie mi zostało z Księżego Młyna, nie spodziewałem się cudów i cudów nie było zwyczajny, mało ciekawy koźlak.Ceny za te piwa nadal mnie szokują, prawie 10zł za takie przeciętne piwo to zdecydowanie zbyt dużo.Z pewnością żadnego z tych piw już nie kupię.Porter faktycznie mi smakował, za 10,3 zł kupiłbym dwa podobnej klasy portery, także żaden interes.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.