Księży Młyn Bawełniane
Księży Młyn Bawełniane
Księży Młyn Bawełniane
% alk. 5.0
Blg 12.5
brak koduaddbarcode

Bawełniane to jedna z propozycji nowego łódzkiego browaru rzemieślniczego Księży Młyn. Zarówno nazwa jak i sama etykieta nawiązują do tkalni czy postaci fabrykantów z dawnej Łodzi. Piwo uwarzone zostało jako klasyczny pils na bazie łódzkiej wody ze źródeł głębinowych oraz słodów pilzneńskich i karmelowych.

Bardzo przejrzyste o jasnej, złotej barwie. W zapachu i smaku wyraźne aromaty chmielowe, którym towarzyszy przyjemna, ale delikatna goryczka. Zawartość alkoholu na poziomie 5,0% jest całkowicie niewyczuwalna podczas konsumpcji. Najlepiej smakuje mocno schłodzone.
Cena orientacyjna w lokalach: 10,00 zł (butelka 500 ml / nalewak).
Dodał: szulcpatryk0 - 2014-11-05 11:00:09

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 3
Goście 9,5 / ilość: 2
średnia 7,4/10 / ilość: 5

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-01-21 20:01:54
Barwa złota, zmętniona.Piana w kolorze białym, posiada strukturę różno-pęcherzykową.Po nalaniu wysoka na centymetr.Szybko zanika na środku, pozostają nieznaczne smugi oraz umiarkowanie cienki pierścień.Firanki jakie zostawia piana są średnio-grube, nierówne oraz nietrwałe.Aromat intensywny i dziwny.Karmelowy, słodki, o dziwo pojawiają się też nuty syropu malinowego i drożdżowe.W smaku z początku słodowe z wyraźnie wyczuwalnymi drożdżami w tle.Potem pojawia się nieprzesadzona słodycz i dziwne odczucie lepkości i gęstszej treści piwa.Goryczka na przeciętnym poziomie, dość szybko zanika.Po przęłknięciu pojawia się ponownie ciężki do zdefinowania posmak przypominający gęsty syrop owocowy.Nasycenie średnie, odpowiednie.No niestety, ogromne rozczarowanie.Po wypiciu portera z tego browaru byłem bardzo zadowolony.Nie liczyłem, że pils zachwyci mnie podobnie, ale oczekiwałem przyzwoitego, smacznego pilsa.Niestety, zapłaciłem za to piwo coś ponad 9 zł i jest dramat.W takiej cenie dostałbym dwa świetne piwa a nawet ze 3, które również wypiłbym ze smakiem.Totalnie nieudana interpretacja.Słód karmelowy w pilsie i sztuczny słodko-lepki posmak syropu malinowego a'la Paola czy inny Herbapol.W szafce mam jeszcze koźlaka i pszeniczniaka z Browaru Księży Młyn, oby w ich przypadku było lepiej...
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010