Księży Młyn American IPA
Księży Młyn American IPA
Księży Młyn American IPA
% alk. 6.8
Blg 16.5
IBU 73
brak koduaddbarcode

Amerykańska IPA rodem z łódzkiego browaru Księży Młyn Księży Młyn to łódzki browar restauracyjno – rzemieślniczy, który nawiązuje do tradycji Łodzi przemysłowej. Łodzi naszych przodków. Inicjatywa zrodziła się w roku 2014. Siedziba browaru mieści się w zabytkowym budynku dawnej szarpalni bawełny imperium włókienniczego Ludwika Grohmana. Piwa z naszego browaru można spróbować na miejscu, w restauracji Gronowalski & Buddha Pub, która znana jest z niepowtarzalnego klimatu, a jej zabytkowe wnętrza przyciągają każdego dnia liczne grono gości. W naszej pracy chcemy odwoływać się do lokalnego patriotyzmu. Browar swą nazwą nawiązuje do zabytkowej dzielnicy przemysłowo-robotniczej Łodzi - Księżego Młyna. Zabytkowe budynki dzielnicy przetrwały praktycznie niezmienione do czasów współczesnych. Nazwy piw:Włókiennicze, Bawełniane - również nawiązują się przeszłości Księżego Młyna. Swą działalnością chcemy też podtrzymywać tradycję warzenia piwa w lokalnych łódzkich browarach z przełomu XIX/XX wieku. American India Pale Ale to chmiel, goryczka i cytrusowy aromat. Idealnie gasi pragnienie. Skład: łódzka woda, słód pilzneński, karmelowy; chmiel Simoce, Mosaic, Magnum; drożdże Fermentis US-05. Piwo pasteryzowane, niefiltrowane. Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 0,5l. Nasze piwa serwujemy również na miejscu! Łódź, ul. Tymienieckiego 22/24. Facebook. com/browarksiezymlyn . Partner browaru: łódzka woda najlepsza - zwik. lodz. pl Polecana temperatura serwowania piwa - 10°C. Premiera piwa odbyła się 4 września 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2015-12-09 18:06:07

oceny Oceny

Użytkownicy 5 / ilość: 1
Goście 8 / ilość: 1
średnia 6,5/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-12-11 16:45:56
Barwa: Ciemniejszy bursztyn, lekko zamglona.

Piana: Biała, o lekko kremowym odcieniu. Początkowo tworzy się półtora-centymetrowa warstwa. Całość złożona jest z drobnych oraz średnich pęcherzyków. Stosunkowo szybko obniża się do wątłej kołderki, na powierzchni której nieśmiało ujawniają się pierwsze przetarcia. Przy końcu degustacji zostaje obręcz oraz potargany środek. Do ścianek lepią się cienkie i dość rzadko-występujące wysepki, które są średnio-trwałe.

Aromat: Intensywny, dominuje słodycz z owocami tropikalnymi. Czuć podłoże słodowe z dobrze zaznaczonym karmelem. Dalej nuty żywiczne i las iglasty. Standardowy aromat dla piw z tego gatunku, jak dla mnie trochę za słodki, brakuje orzeźwiającego charakteru i lekkości. Całość wydaje się lekko przytłaczająca.

Smak: Również mocno słodki, słodowy z wyczuwalnym karmelem, przez który nieśmiało przebijają się akordy tropikalnych owoców i subtelne cytrusy. Goryczka zjawia się dość szybko jest średnio-intensywna oraz długa. Ma charakter żywiczny i czuć ją jeszcze długo po przełknięciu. Piwo ma wyrazisty smak i jest umiarkowanie pijalne.

Nasycenie: Średnie, w stronę niższego, prawidłowe.

Komentarz: AIPA, która nic nowego nie wniosła. Taki przeciętniak w tym stylu. Zbyt słodka z oddziaływaniem słodów i karmelu. Mało nut i akcentów owocowych, bardziej czuć żywicę i goryczkę. Nie spodziewałem się, że będzie to piwo, które mnie czymś urzeknie i faktycznie tak nie było. Z tego browaru piłem kilka piw i żadne z nich nie było czymś nadzwyczajnym. Pamiętam tylko, że były drogie, 8-9zł za pszeniczniaka czy pilsa to sporo.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010