Książęce Porter
Książęce Porter
Książęce Porter
% alk. 8.0
Blg 20.0
IBU 30
5901359074771addbarcode
ulubione: 8

Uwarzone przez Kompanię Piwowarską.
Piwo w stylu Porter Bałtycki.
4 odmiany chmielu nadają Porterowi intensywny karmelowo-palony smak i zapach gorzkiej czekolady.
Z biegiem czasu Porter dojrzewa. Początkowo wyczujesz karmel, kawę, gorzką czekoladę orzechy z nutami wiśni i porzeczki. Z czasem smak łagodnieje i wzbogaca się p nuty wina i suszonych owoców.
Skład: woda; słody jęczmienne (20%): pilzneński, monachijski, karmelowy aromatyczny i palony; chmiel goryczkowy, chmiel aromatyczny odmian Lubelski i Marynka.
Polecana temperatura serwowania to 10-12°C.
Dodał: Barcelonismo - 2018-04-25 17:52:42

oceny Oceny

Użytkownicy 5,93 / ilość: 108
Goście 6,01 / ilość: 103
średnia 5,97/10 / ilość: 211

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Damcio88
starstarstarstarstar

2019-09-27 17:27:22
Powiem tak że niewiele brakuje mu do ideału. Smaczne i do tego przyzwoita cena.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-08-23 23:00:28
Piana beżowa, gruboziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, następstwem czego brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, lekko zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, suszona śliwka, palone klimaty, kawa wraz z czekoladą, lukrecja. W smaku słodziutkie, czekolada deserowa, dużo karmelu, subtelny palony finisz, goryczka adekwatna do stylu, ciekawa kontra kwaskowa, piwo rozgrzewa przełyk, aczkolwiek alkohol jest nieźle zamaskowany, niska treściwość i głębia smaku, na drugim planie rodzynki, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel z serii Książęce, etykieta w czarnej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 13.05.2021. Pite świeże prosto z półki sklepowej, drugi egzemplarz leżakuje już ponad pół roku, zobaczymy efekty... A co do świeżaka, jest karmelowy, słodki, mało treściwy. Portera bałtyckiego tu nie wyczuwam... bardziej mocne, ciemne piwo o deserowym profilu. Bardzo jestem ciekaw czy dłuższy leżak coś pomoże... Świeża wersja dość ubogo smakowa, nie ma podjazdu do innych koncernowych porterów... Proponuję 4 i zobaczymy co przyniesie leżak.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-07-03 15:37:13
Akurat ten porter różni się od pozostałych, oczywiście pozytywnie. Najlepszy
awatar
Shear
starstarstarstarstar

2019-07-02 19:59:50
Ślepy test porównawczy Porterów Bałtyckich z browarów Okocim, Żywiec i Kompanii Piwowarskiej (Książęce).
Data degustacji: 2019-07-02
Daty przydatności: Okocim 2020-09-24; Żywiec 2020-10-18; Książece 2021-02-23.
Piana: najmniejsza, szczątkowa i szybko zanikająca w Księżęcym. Pozostałe dwa początkowo niezła, mało i średniopęcherzykowa. Na Żywcu najciemniejsza, prawie jasnobrązowa, na Okocimiu bardziej kremowa, pozostawiająca najładniejszy lacing. Po kilkunastu minutach w Książęcym nadal brak ;) w Żywcu szczątkowa a w Okocimiu nadal mały korzuch pokrywający całą powierzchnię piwa.
Barwa: bardzo ładna. Wszystkie ciemno brązowe, z rubinowymi, klarownymi przebłyskami w najcieńszych fragmentach kieliszka. Po dokładniejszym przyjrzeniu się można uszeregować od najjaśniejszego KP, przez Okocim do najciemniejszego Żywca. Nie ma się do czego przyczepić.
Aromat: w moje gusta dość mocno trafił Porter z Książęcego, aromat mocno kawowy, b. gorzkiej czekolady, pumpernikla. Żywiec oraz Okocim bardzo zbliżone aromaty, z dominującym pumperniklem. W aromacie nieco bardziej wyzcuwalny alkohol. O włos przyjemniejszy wydał mi się Okocim.
Smak: tu najbardziej wyszły różnice w ekstrakcie. Książęce najbardziej wodniste, najmocniej wysycone, nieco kawowe, ale pustawe. Goryczka niska. Zbyt puste jak na portera i nie miałem ochoty dopić. Okocim oraz Żywiec znów dla mnie dość podobne z subtelnymi różnicami. Kawowe, dość gładkie, wyczuwalna przypieczona skórka bardzo ciemnego chleba. Delikatnie rozgrzewające w przełyk. Długi posmak pumpernikla i goryczka średnio-niska. Znów o pół włosa ze wskazaniem na ślepo na Okocim, mimo, że goryczka o pół tonu wyższa w Żywcu.
Podium uplasowało się następująco: 1. Okocim; 2. Żywiec (z niewielką stratą) oraz 3. Książęce. Wszystkie 3 piwa udało mi się wskazać bezbłędnie :)
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010