Książęce Ciemne Łagodne
Książęce Ciemne Łagodne
Książęce Ciemne Łagodne
% alk. 4.1
Blg 11.9
5901359044651addbarcode
ulubione: 59
cena: 3,69 zł

To niezwykłe połączenie intensywnej ciemnej barwy oraz zaskakującego łagodnego i złożonego smaku, uzyskiwanego dzięki kombinacji czterech odmian słodu jęczmiennego. Słód pilzneński i monachijski nadają mu delikatny biszkoptowo-miodowy bukiet, podczas gdy słód karmelowy i palony wzbogacają trunek o intrygujące nuty czekolady i świeżo mielonej kawy. Ciemne Łagodne to piwo idealne dla wszystkich poszukujących w piwie prawdziwej głębi i przyjemności.
Dodał: Cheveu - 2012-07-20 10:04:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,22 / ilość: 566
Goście 7,32 / ilość: 373
średnia 6,66/10 / ilość: 939

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Sheggorath
starstarstarstarstar

2020-10-01 00:56:37
Napiszę krótko: kiepsko. Wierzcie lub nie, ale kiedyś to było moje ulubione piwo, najczęstszy wybór. Jakież było moje zdziwienie, gdy w ślepym teście ciemnych piw otrzymało najniższą ocenę i ostatnie miejsce! Ale do rzeczy.
Pierwsze wrażenia są o dziwo na plus, butelka buduje pozytywne napięcie, jest obietnica czegoś porządnego. Butelka i etykieta zawsze mi się podobały, podobnie kapsel. Trzymając coś takiego w dłoni miałem wrażenie luksusu. Potem otwarcie i nalewanie do szkła - tutaj również mile zaskakuje, bo wygląda świetnie, jak na schwarzbiera. Jest ciemne, pod światło pokazuje rubinowe kolory, ładna, kremowa i ciemna piana, nawet lacing na szkle jest niezły.

I tu następuje bolesny koniec zachwytów, bo z każdym kolejnym krokiem jest coraz gorzej. Zapach niestety nie powala. Pierwszy raz kojarzy się z kawą (bardziej rozpuszczalną), jednak trzeba się naprawdę porządnie wczuć. Delikatny biszkopt. Da się znaleźć drobną paloność, może trochę karmelu lub skórki od chleba, ale zapachy te są tak nikłe i trudne do wyczucia, że aż szkoda. Potem robi się coraz gorzej, aromaty psują się i kojarzą się z piwem, które postało już otwarte z kilka godzin. Daje nawet mokrą ziemią.

Ze smakiem też nie ma rewelacji, jest nawet gorzej. Czuć jakąś słodycz, kontruje ją goryczka, ale we znaki daje się niesamowita wodnistość. Piłem piwa, które miały podobną zawartość ekstraktu i nie miały z tym aż takiego problemu. Wyczuwalna paloność i na tym niestety koniec. Potem jest już mokry karton, ziemia, gorycz albo kwaśność. Odczucia są niewielkie i mało przyjemne.
Oceniam to piwo jako osoba, która wypiła go chyba najwięcej ze wszystkich pitych marek w czasach młodości. I aż do tego ślepego testu nigdy bym nie przypuszczał, że w moim rankingu wypadnie najgorzej.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
KrzychuPiwko
starstarstarstarstar

2020-09-10 18:27:58
Piana dość niezła, beżowa. Piwo bardzo ciemny brąz, w stylu porteru. aromat karmelowy, z lekką czekoladą. Bardzo lekkie, lekko pustawe mimo niskiego odfermentowania, leciutka słodycz, lecz za chwilę skontrowana przyjemną goryczką. Nie jest to dla ludzi lubiących słodkie ciemne, co mi akurat przypasowało. ocena piwa 7/10
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
tam
starstarstarstarstar

2020-08-27 10:58:30
Piwo o smaku coca-coli z nutami kawowymi. Lekko za słodkie, tzn po prostu za słodkie, jak wszystkie Książęce, ale akurat ten typ sobie z tym nieźle radzi, dlatego w cuglach najlepsze z całej serii. Dla fanów koli, którym w towarzystwie nie wypada brać niealko :)
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
KrzychuPiwko
starstarstarstarstar
2020-09-10 18:23:39
Koledze się chyba to piwo z Fortuną Czarne pomyliło. ;)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Basileus81
starstarstarstarstar

2020-07-11 20:33:53
Warka 21.11.20 r. Piana beżowa grubo i drobno pęcherzykowa, dość nietrwała z minimalnym lacingiem. Piwo niemal czarne. Wysycenie na niskim poziomie. W zapachu delikatne nuty opiekanego słodu, bardziej czekoladowe niż kawowe. W smaku dość wytrwawne i zbilansowane. Na pierwszym miejscu wybija słodowość kontrowana dyskretną goryczką, dalej pojawia się delikatne akcenty palone-opiekane, karmel i czekolad. Piwo łagodne, harmonijne i ułożone, z dobrym balansem między słodową podstawą a pojawiającą się goryczką. Brak sztucznej słodyczy za to jest lekko wytrawne co niewątpliwie można zapisać na plus. W mojej opinii najbardziej udane piwo nie tylko z serii Książęce ale chyba i z całej krajowej oferty KP.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010